Nebuďte obětí krvežíznivého komára. Jednoduché triky ho udrží v bezpečné vzdálenosti

Komáři jednoznačně patří mezi nejméně oblíbené druhy hmyzu. Tito obtěžující tvorové jsou schopni si oblíbit něčí krev a poté svou oběť neustále napadat. V dnešním článku vám poradíme, jak se před nimi účinně chránit a co dělat, když už dojde ke kousnutí.

Sezóna komárů

S létem a teplem se v našem prostředí začnou objevovat tito nechtění hosté ve velkém množství. Přestože kousnutí komárem není nic příjemného, ​​nepředstavuje hrozbu pro naše zdraví. V našich zemích žije několik druhů komárů, některé se živí krví, ale žádný z těchto druhů nepřenáší nemoci. Samci konzumují rostlinný nektar a samice se živí krví, jejíž složky potřebují ke kladení vajíček.

Doporučený článek:  Krmítka a úkryty pomohou ptákům v zahradě přečkat mrazivou zimu

Komáři se stávají nejvíce aktivní v noci. Pro své oběti si vybírají jedince se správnou tělesnou teplotou, zápachem pokožky, ale i podle krevní skupiny. Sliny tohoto hmyzu vyvolávají alergickou reakci, proto nás štípanec svědí a je zarudlý. Obzvlášť trpí lidé, kteří jsou na jed komárů alergičtí. Kousnutí není nebezpečné, ale za to velmi nepříjemné, takže mnozí z nás používají různé přípravky ke zmírnění svědění.

Zdroj obrázku: Freepik

Přípravky na štípance

Nejčastěji se na svědící místa používají chladicí gely nebo spreje obsahující panthenol, alantin, aloe vera nebo mentol. Pokud se vyskytne alergická reakce, měli byste sáhnout po antihistaminikách. Existují také domácí léky na zastavení svědění. Můžete použít ledové zábaly, které inhibují sekreci histaminu, namazat pokožku aloe vera, což eliminuje zánět, nebo umýt místo bodnutí octem

Doporučený článek:  Také během zimy potřebuje půda na zahradě zajistit dostatečnou vlhkost

Jak je dobře známo, prevence je lepší než léčba. Proto když jdete v létě na čerstvý vzduch, zvláště večer, stojí za to chránit se vhodnými přípravky. V obchodech si můžete pořídit speciální spreje na ochranu těla. Pokud komáři létají do našich domovů, základní formou ochrany jsou samozřejmě sítě proti komárům. Pomoci mohou také speciální vůně nebo éterické oleje, jako je levandule a eukalyptus.

Zdroj: https://www.prevention.com/health/g20513318/stop-mosquito-bites/

Podobné články: