Pěstování zamiokulkasu zvládne i začátečník. Stejně snadné je i jeho rozmnožení

Tato rostlina patří k nejsnáze pěstovaným rostlinám. Velkou výhodou zamiokulkasu je, že sám nám dává signály, kde děláme chyby při jeho péči. To je jedním z důvodů, proč jeho pěstování stále nabírá na popularitě. Existuje několik způsobů, jak si tuto rostlinu rozmnožit.

Stačí mu jen základní péče

Zamiokulkasu se bude dařit skvěle i bez naší velké pomoci. Proto i pokud mu poskytnete jen malou pozornost, odvděčí se vám krásným vzhledem. Rostlina by neměla stát na parapetech, protože tam ji může snadno spálit slunce. Vyberte místo, které je prosvětlené, ale nesvítí tam přímé sluneční světlo.

Doporučený článek:  Ochraňte trvalky na zahradě před mrazem. Na jaře budou silnější

Kromě toho se snažte rostlinu nepřelévat. Věnujte pozornost vlhkosti substrátu a barvě stonků. Když je půda mokrá a stonky jsou hnědé, znamená to, že jste rostlinu nadměrně zalévali a začíná hnít. Při výběru substrátu dbejte na to, aby byl silně propustný. Nezapomeňte také na kvalitní drenáž květináče. Když na rostlině delší dobu nevyrostou nové listy, je to znamení, že potřebuje přesadit do nového květináče.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak rozmnožit tuto nenáročnou rostlinu

Existuje několik jednoduchých způsobů. Nejjednodušším a nejrychlejším je rozdělení kořenů. Vytáhneme rostlinu z květináče a jemně otřeseme od zbylého substrátu. Rostlinu jemně oddělujeme tak, aby nedošlo k jejímu poškození. Kořeny pak přesaďte do menšího květináče. Tato rostlina potřebuje nízké typy květináčů, jinak nebude růst směrem vzhůru. Další metody spočívají v odříznutí částí z rostliny. Například odříznutím celého stonku, jeho rozdělením na menší části nebo zakořeněním samotných listů.

Doporučený článek:  Přizvěte k boji proti mšicím ty nejlepší spojence. Dravý hmyz se s nimi vypořádá

Při první zmiňované metodě je důležité dbát na odříznutí stonku hned nad zemí. Pokud ji chceme rozdělit na menší části, děláme to tak, že na každém odříznutém kusu musí být alespoň dva listy. Třetí metoda vyžaduje odříznutí listů z výhonku rostliny. Následně v případě všech tří metod zakořeňujeme odřezky v nádobě s vodou. Voda musí být čistá a měnit byste ji měli jednou týdně. Při reprodukci této rostliny je nutná trpělivost. Zakořenění trvá nejméně měsíc.

Zdroj: https://www.thesill.com/blog/how-to-care-for-zz-zamioculcas-zamiifolia

Podobné články:

Kouření škodí zdraví. Lepší je tabák vysypat na zahradu, rostliny zachrání před zkázouKouření škodí zdraví. Lepší je tabák vysypat na zahradu, rostliny zachrání před zkázou

Mšice jsou velmi nepříjemným problémem pro každého majitele zahrady, který pěstuje rostliny, ovoce nebo zeleninu. Napadají prakticky všechny rostliny a velmi rychle se množí. Během pár dnů proto mohou zničit