Malý krtek dokáže natropit pořádnou spoušť. Vyžeňte ho ze zahrady jednoduchými triky

Krtci patří mezi škůdce, kteří mohou zničit celou úrodu. Proto je dobré zahradu nejen preventivně chránit, ale také vědět, jak se krtků humánním způsobem zbavit, aby se na zahradě již neobjevili. Krtci totiž mají rádi zahrady, které jsou udržované. Jejich hromádky nevypadají na trávníku dobře, na jejich odstranění pak můžete použít spoustu domácích prostředků.

Čím se živí krtek a jak vytváří krtince?

Krtek je ve skutečnosti velmi malé zvíře, dorůstá do velikosti ani ne 20 centimetrů. Škody ale umí napáchat několikanásobně větší. Rozhodně si všimnete jeho práci, pokud nějakou na zahradě vykonal. Živí se hlavně žížalami a také larvami různého hmyzu. Má skvělý sluch, zároveň je téměř slepý. Umí se ale skvěle orientovat v podzemních tunelech, které si vytváří.

Doporučený článek:  Správná zálivka je alfou a omegou nádherných muškátů. Pomůže k ní jednoduchý trik

V podzemí si také vytváří své hnízdo, kde si schovává potravu. Je aktivní i v zimě, pouze v chodbách odpočívá. Ničí na zahradách a nejen tam kořeny rostlin, které pak kvůli nedostatku živin mohou uvadat. Jestliže se krtka chcete zbavit domácími prostředky, poradíme, jaké použít, aby byl efekt trvalý.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jaké rostliny můžete vysadit na zahradě?

Protože mají krtci hodně vyvinutý čich, můžete je ze zahrady dostat tím, že na ní vysadíte aromatické rostliny – česnek, bazalku, narcis nebo černý bez. Vyhnat ho můžete ale také tím, že kolem rostlin rozházíte kočičí nebo psí chlupy, které krtkům nevoní, stejně jako lidské vlasy. Krtci se koček bojí, vadí jim také jejich trus. Můžete je vyděsit také tím, že na zahradu dáte plechovky, protože ve větru se budou hýbat a vydávat zvuky, kterých se krtci bojí.

Doporučený článek:  Šťavnaté ovoce někdy skončí i tam, kde nechceme. Odolné skvrny ale najdou rychlé řešení

Raději vyzkoušejte domácí metody, než skočíte do obchodu pro invazivnější prostředky, které mohou krtkům ublížit. Krtek sice není chráněným zvířetem, je ale velmi těžké na něj narazit, protože pracuje hlavně v noci. Pokud ho odchytíte, přeneste ho na jiné místo.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/

Podobné články:

Dušičky se blíží a náhrobky našich blízkých potřebují vyčistit. S jednoduchým postupem to zvládneteDušičky se blíží a náhrobky našich blízkých potřebují vyčistit. S jednoduchým postupem to zvládnete

O náhrobky svých blízkých bychom měli svědomitě pečovat. Systematické čištění umožní vyhnout se vzniku obtížně odstranitelných skvrn a nečistot. I když čištění náhrobků můžeme svěřit specializované firmě, zvládneme to snadno