I vaše kapradiny se mohou stát středobodem interiéru. Po šálku mléka získají dokonalý vzhled

Kapradiny jsou velmi oblíbenými rostlinami, protože nevyžadují žádnou zvláštní péči. Stejně jako u ostatních rostlin je ale potřeba dbát na správné podmínky, aby se jim dařilo. Co jim můžete dopřát a hlavně kam rostliny umístit? Kapradiny toho sice vydrží hodně, je ale zapotřebí dbát nejen na stanoviště, ale také na pravidelnou zálivku a hnojení. Pomoci si můžete domácími přípravky, které jsou vhodnější než hnojiva z obchodu.

Jak kapradiny zalévat? Záleží na ročním období

Kapradiny se zalévají podle toho, jaké je roční období. Kapradiny mohou totiž snadno ztrácet listy, pokud je nebudete zalévat vůbec nebo je naopak přelijete. V chladnějším období nebudou potřebovat tolik vaší péče, protože jim bude stačit zálivka jednou týdně, zato v horkých dnech ji budou potřebovat častěji. Dejte si ale pozor, abyste kapradiny nepřelili, protože to rostliny nemají rády.

Doporučený článek:  Milovníci kávy mají vyhráno. Mají doma totiž stále nejlepší prostředek pro rostliny i proti hmyzu

Kapradiny ale milují vlhkost a také rozptýlené světlo. Nikdy je ale nedávejte na přímé sluneční paprsky, protože jejich listy mohou snadno popraskat nebo žloutnout. Na dno květináče se pak vyplatí dát drenážní vrstvu, aby přebytečná voda mohla volně odtékat. Rostlina má ráda i kropení, protože miluje vlhkost. Můžete si pomoci zvlhčovači nebo obyčejným rozprašovačem.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si domácí hnojivo z mléka

Kapradiny je nutné hnojit, stejně jako jiné rostliny. Podpoříte tak jejich zdraví a budou kvést bujně a rychle. Listy budou krásně zelené a substrát bude okyselený, což znamená, že rostlina bude spokojená. Domácí hnojiva jsou přitom mnohem lepší než ta kupovaná. Vyrobit si můžete hnojivo z obyčejného mléka. Stačí přidat do litru vody 100 ml mléka a budete mít hotovo.

Doporučený článek:  Skladování česneku má pravidla, díky nim vydrží čerstvý přes celou zimu

Mléčné hnojivo se pak používá jednou za měsíc, rozhodně ne častěji. Mléko musí být nepasterizované a hlavně nízkotučné, abyste kapradiny nepoškodili. Mléko samotné ale nepoužívejte, protože rostlinám může uškodit. Poznáte to podle nepříjemného zápachu, který se bude linout z květináče.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/milk-fertilizer.htm

Podobné články: