Většina lidí skladuje vejce špatně. Nepomáhají tomu ani sami výrobci ledniček

Lidé se ani dnes nemohou shodnout, jestli mají vejce skladovat v lednici, nebo mimo ni. Každý má své zkušenosti. Dnes se zaměříme na skupinu, která je ukládá do lednice. Musíte si ale dávat pozor, protože můžete dělat chyby, které budou mít na svědomí to, že vejce nezůstanou dlouho čerstvá a budou se rychleji kazit. Do jakého místa v lednici vejce patří a co dělají lidé většinou špatně?

Jak vejce v lednici skladovat?

V chladničkách už dávno najdete speciální police právě na vejce, která jsou skvělou potravinou a nesmí chybět v žádné domácnosti. Není ale dobré je právě dávat do dveří ledničky, protože častým otevíráním dveří se na tomto místě v lednici neustále mění teplota a to škodí nejen vejcím, ale také dalším potravinám, které máme ve dveřích uložené. Proto je lepší najít vejcím jiné místo, kde bude stálá teplota.

Doporučený článek:  Kompost připravený během zimy najde bohaté využití na začátku jarní sezóny

Nejlepším místem pro uskladnění vajec bude střed lednice. Je zde nejen stálá, ale hlavně nízká teplota, kterou vejce potřebují. Špatným skladováním se do vajec mohou dostat bakterie. A jaké další chyby lidé dělají? Vejce by neměla stát vedle aromatických produktů, protože převezmou jejich aroma. Pokládejte je do obalu zploštělou stranou dolů a je dobré je mít v původních obalech.

Zdroj obrázku: Freepik

Co můžete dělat s vejci?

Vejce můžete takto v lednici skladovat až jeden měsíc, ale dávejte si pozor na datum jejich spotřeby. Vařená vejce, která už máte oloupaná, snězte co nejdříve po jejich uvaření. Nezapomínejte na časté mytí nejen rukou, ale také samotných vajec. V nich se totiž mohou objevit bakterie salmonely. A vejce navíc můžete také jednoduše zamrazit!

Doporučený článek:  Odříznuté větve tújí jsou skvělým mulčem i základem pro kyselý kompost

Nejdříve ale musíte oddělit bílek od žloutku. Do žloutku můžete přidat trochu soli nebo i cukru. Skladujte takto odděleně maximálně půl roku. Neexistuje důvod, proč byste měli vejce zamrazovat, ale je to jedno z řešení, jak jich mít větší zásobu. Rozmrazená vejce ale ihned spotřebujte, protože už se nesmí znovu zamrazit.

Zdroj: https://www.realsimple.com/food-recipes/shopping-storing/food/egg-storage-mistakes

Podobné články:

Nenechte svou úrodu napospas nenasytným škůdcům. Proti všem existuje jednoduché, ale účinné řešeníNenechte svou úrodu napospas nenasytným škůdcům. Proti všem existuje jednoduché, ale účinné řešení

Škůdci všeho druhu jsou na zahradě obrovskou pohromou. Mohou ji zničit během pár dnů, když přesně nevíte, jak proti nim bojovat. Záhony vyžadují hodně peněz, času i práce. Není se