Kočky vypadají chladně a nepřístupně. Přitom se svým páníčkem dokážou vytvořit skutečné pouto

Všichni dobře známe internetové vtipy, ve kterých problémové kočky ničeho nelitují a na rozdíl od psů nikdy necítí výčitky. Nemusí to však být zcela pravda. O chování vaší kočky vám povíme více v našem článku.

Kočky a psi

Zatímco výzkum chování psů se uskutečňuje již desetiletí, kočky si získaly zájem vědců poměrně nedávno. Přestože doprovázely člověka od nepaměti, lidstvo jim nevěnovalo dostatečnou pozornost. Dříve jim bylo umožněno žít vedle lidí a plnit užitečný úkol v podobě chytání myší. Existuje také mnoho mýtů a pověr o charakteru a chování koček. Často jsou však nepravdivé a kočkám jenom škodí.

Doporučený článek:  Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohyb

Studie ukázaly, že kočky vůbec nejsou tak necitlivé, jak se dříve tvrdilo. Naopak, kočky se připoutají ke svým majitelům, zacházejí s nimi jako s rodiči, milují je a jsou schopné vytvořit s nimi velmi silné pouto. Určitě nejsou horší přátelé než psi. Díky výzkumům můžeme naše čtyřnohé mazlíčky poznat ještě lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočka se dokáže omluvit

Kočky mohou skutečně cítit velmi silné pouto ke svému majiteli. Situace, ve které majitel reaguje negativními emocemi, je pro kočku nepříjemná a může být také nebezpečná. Proto se kočka po zpozorování, že emoce ustoupily, bude snažit zmírnit konflikt a obnovit pouto se svým páníčkem. A má své způsoby, jak to udělat. Otírání a předení nás velmi rychle obměkčí a už se na naši kočku nebudeme zlobit.

Doporučený článek:  Prezidentská dieta slibuje zázrak: za jediný týden lze zhubnout až 6 kilogramů

Je také třeba si uvědomit, že všechny neplechy, které kočka udělá, jsou přestupky výlučně v očích majitele. Kočka sleduje své instinkty. Netuší, že něco je drahé a nemělo by se to zničit. Chcete-li ochránit dům před kočičím běsněním, měli byste co nejlépe znát zvyky svého miláčka a upravit design interiéru. Například odstraněním drahého předmětu z otevřených polic nebo zákazem v přístupu do některých místností.

Zdroj: https://www.madpaws.com.au/blog/how-do-cats-apologise/

Podobné články:

Vyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin CVyvarujte se zbytečných chyb, které ničí v ovoci a zelenině tolik potřebný vitamin C

Vitamin C hraje v těle významnou roli. Bohužel velké většině lidí chybí. A to z důvodu špatného životního stylu, chybného uskladnění potravin nebo vaření, při němž suroviny ztrácí své výhody.