Kočky vypadají chladně a nepřístupně. Přitom se svým páníčkem dokážou vytvořit skutečné pouto

Všichni dobře známe internetové vtipy, ve kterých problémové kočky ničeho nelitují a na rozdíl od psů nikdy necítí výčitky. Nemusí to však být zcela pravda. O chování vaší kočky vám povíme více v našem článku.

Kočky a psi

Zatímco výzkum chování psů se uskutečňuje již desetiletí, kočky si získaly zájem vědců poměrně nedávno. Přestože doprovázely člověka od nepaměti, lidstvo jim nevěnovalo dostatečnou pozornost. Dříve jim bylo umožněno žít vedle lidí a plnit užitečný úkol v podobě chytání myší. Existuje také mnoho mýtů a pověr o charakteru a chování koček. Často jsou však nepravdivé a kočkám jenom škodí.

Doporučený článek:  "Tak jste to na něj měli napsat, netuším že třídím špatně," lamentoval jsem nad hnědým kontejnerem

Studie ukázaly, že kočky vůbec nejsou tak necitlivé, jak se dříve tvrdilo. Naopak, kočky se připoutají ke svým majitelům, zacházejí s nimi jako s rodiči, milují je a jsou schopné vytvořit s nimi velmi silné pouto. Určitě nejsou horší přátelé než psi. Díky výzkumům můžeme naše čtyřnohé mazlíčky poznat ještě lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Kočka se dokáže omluvit

Kočky mohou skutečně cítit velmi silné pouto ke svému majiteli. Situace, ve které majitel reaguje negativními emocemi, je pro kočku nepříjemná a může být také nebezpečná. Proto se kočka po zpozorování, že emoce ustoupily, bude snažit zmírnit konflikt a obnovit pouto se svým páníčkem. A má své způsoby, jak to udělat. Otírání a předení nás velmi rychle obměkčí a už se na naši kočku nebudeme zlobit.

Doporučený článek:  Nadílka sněhu ohrožuje ptactvo, obyčejný květináč jim může zachránit život

Je také třeba si uvědomit, že všechny neplechy, které kočka udělá, jsou přestupky výlučně v očích majitele. Kočka sleduje své instinkty. Netuší, že něco je drahé a nemělo by se to zničit. Chcete-li ochránit dům před kočičím běsněním, měli byste co nejlépe znát zvyky svého miláčka a upravit design interiéru. Například odstraněním drahého předmětu z otevřených polic nebo zákazem v přístupu do některých místností.

Zdroj: https://www.madpaws.com.au/blog/how-do-cats-apologise/

Podobné články:

Aromaterapie přinese zklidnění, uleví při bolesti a zlepší imunituAromaterapie přinese zklidnění, uleví při bolesti a zlepší imunitu

Aromaterapie je tradiční léčebná metoda, která využívá vůně rostlinných esenciálních olejů k léčbě a zlepšení duševního a fyzického zdraví. Přírodní aromaterapie je způsob, jakým můžete získat prospěch z této terapie