Vánoční vůni doma vytvoříme díky oblíbenému ovoci

Vánoční období je spojeno s mnoha tradicemi a zvyky, které dodávají tomuto čase zvláštní kouzlo. Jedním z nezapomenutelných prvků vánoční atmosféry jsou vůně, které nás okamžitě přenášejí do sváteční nálady. Kromě vůní smrku a skořice můžete dosáhnout úžasného vánočního aromatu také pomocí ovoce. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak vytvořit vánoční vůně v domě s využitím ovoce.

  1. Pomeranče a hřebíček: Klasickým vánočním trikem je vytvoření aromatických pomerančových dekorací. Stačí vzít čerstvé pomeranče a do nich zatlouct hřebíček. Poté je můžete pověsit na stromeček nebo je rozložit po stole jako středovou ozdobu. Pomeranče vydávají krásnou citrusovou vůni, zatímco hřebíček přidává kořeněný prvek.
  2. Skořice a jablečné plátky: Skořice a jablka jsou dalším vynikajícím párem pro vánoční vůně. Pro tento trik stačí jablečné plátky osolit a potřít skořicí. Poté dejte jablečné plátky do trouby na nízkou teplotu nebo na radiátor, a nechte je pomalu vysychat. Vaše domácnost se brzy naplní vůní skořice a jablek, což připomene vánoce.

    Zdroj obrázku: Freepik

  3. Citrony a rozmarýn: Citrony jsou dalším ovocem, které můžete využít k vytvoření vánoční atmosféry. Nakrájejte citrony na plátky a přidejte k nim větvičky rozmarýnu. Tuto směs můžete umístit do misky s vodou a nechat ji pomalu vařit na sporáku nebo na aromalampě. Citrony dodají svěžest a rozmarýn přinese aromatický prvotní dojem.
  4. Jablka a vanilka: Jablka jsou dalším ovocem, které lze využít pro vytvoření vánočních vůní. Stačí jablka nakrájet na plátky a smíchat s vanilkovým extraktem. Tuto směs můžete také pomalu vařit na sporáku nebo na aromalampě. Váš domov se brzy naplní sladkou a vanilkovou vůní.
  5. Horký jablečný punč: Pokud hledáte vůni a nápoj v jednom, připravte si horký jablečný punč. Smíchejte čerstvý jablečný džus s hřebíčkem, skořicí a plátky pomerančů a citronů. Ohřejte směs na sporáku a nechte ji vonět v celém domě. Tento nápoj je nejen aromatický, ale také skvěle rozehřeje v chladných zimních dnech.

Vánoční vůně pomocí ovoce může být kouzelným doplňkem vašich svátečních příprav a oslav. Tyto jednoduché triky vám umožní vytvořit domácí a příjemné prostředí, které dodá vánoční atmosféru do celého domu. Můžete se tak nejen těšit na chutná vánoční jídla, ale také na krásné a vonné prostředí, které váš domov oživí a udělá z něj skutečné vánoční útočiště.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/g30070884/how-make-home-smell-like-christmas/
Doporučený článek:  Kávu je vhodné pít v omezeném množství

Podobné články: