Někteří lidé přitahují komáry jako magnet. Roli hraje krevní skupina, hormony i pohyb

Komáři jsou jedním z nejvíce nenáviděných druhů hmyzu. Znepříjemňují nám život především na jaře a v létě a z večerního kempování nebo venkovní party dokážou udělat noční můru. Ukazuje se ale, že naprostá většina komárů si za své oběti vybírá lidi, kteří mají určité vlastnosti.

Krevní skupina, která přitahuje komáry

Studie zjistily, že lidé s krevní skupinou 0 bojují s bodnutím komárem o 83 procent pravděpodobněji. O něco méně oblíbení jsou mezi komáry majitelé krevní skupiny B. Na druhou stranu lidé s krevní skupinou A jsou dvakrát méně často vystaveni bodnutí.

Doporučený článek:  Vánoční vůni doma vytvoříme díky oblíbenému ovoci

Zajímavé je, že 85 procent lidí vysílá přes kůži chemický signál, který naznačuje, jakou mají krevní skupinu. Zbylých 15 procent si tyto informace nechává pro sebe.

Zdroj obrázku: Freepik

Komáři mají rádi ženy, zvláště těhotné

Vědci zjistili, že komáry přitahuje estradiol, ženský pohlavní hormon ze skupiny estrogenů. Ženy se zvýšenou hladinou tohoto hormonu jsou u komárů oblíbenější.

Těhotné ženy jsou navíc častěji vystaveny bodnutí komárů. To je způsobeno větším množstvím oxidu uhličitého uvolněného při dýchání. To zase souvisí se zvýšenou tělesnou teplotou. Podle odhadů je u těhotné ženy kousnutí komárem dvakrát pravděpodobnější než u ženy, která není v očekávání.

Doporučený článek:  Aromaterapie přinese zklidnění, uleví při bolesti a zlepší imunitu

Tělesná teplota a pach potu přitahují komáry

Když se v horkých dnech potíme více než obvykle, uvolňujeme směs čpavku, kyseliny mléčné a kyseliny močové. Tohle spojení je pro komáry obzvláště přitažlivé. Kyselina mléčná je produkována ve svalech cvičením, takže lidé, kteří sportují, se s komáry potýkají také častěji.

Tělesná teplota rovněž zvyšuje riziko kontaktu s komáry. Mluvíme nejen o lidech s horečkou a těhotných ženách, ale i o těch, kteří jsou vystaveni zmíněné fyzické námaze.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/why-do-mosquitoes-bite-some-people-more

Podobné články:

Nakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsouNakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsou

Nakládané okurky patří mezi velmi oblíbenou zeleninu. Jsou vítaným doplňkem k masům, ale i bramborám. Dokonce i k některým omáčkám a oblíbeným hamburgerům. Jsou nízkokalorické, takže pokud držíte dietu, rozhodně

Za prořezání stromů hrozí tučná pokuta. Dobré sousedské vztahy jsou v tomto směru všímZa prořezání stromů hrozí tučná pokuta. Dobré sousedské vztahy jsou v tomto směru vším

Stromy na zahradě nebo v sadu potřebují pravidelně prořezat větve. To ví každý, kdo je pěstuje. Někdy to musíme udělat z estetických důvodů, jindy kvůli velikosti stromu a bezpečnosti. Měli