Bylinky na hubnutí jsou účinnou podporou v boji s kily navíc. Které z nich ale vybrat? Pro zdravý a bezpečný průběh hubnutí je třeba skloubit správně vyváženou stravu, fyzickou aktivitu a vhodnou suplementaci. Bohužel neexistují žádné zázračné bylinky na spalování tuků – mohou pouze zrychlit metabolismus, snížit chuť k jídlu a očistit tělo od toxinů.
Bylinky na zrychlení metabolismu
Největším problémem při hubnutí je pomalý metabolismus. Může to být následek stravy s nízkým obsahem vlákniny, nepravidelné konzumace potravin nebo věku. Mezi bylinky zrychlující metabolismus patří máta peprná, pampeliška, šalvěj a řebříček, jelikož podporují vylučování žaludečních šťáv a usnadňují trávení. Zároveň napomáhají vstřebávání živin do těla.
Bylinky snižující chuť k jídlu jsou především moruše bílá a podběl. Můžete je kombinovat se lněným semínkem, které je vynikajícím zdrojem vlákniny a omega-3 mastných kyselin. Problémy se shazováním kilogramů mohou být způsobené i nahromaděnými toxiny. V takovém případě sáhněte po kopřivě, přesličce rolní, cistu, zlatobýlu a petrželi.
Bylinky na podporu spalování tuků
Mezi rostliny zabraňující ukládání tuků a podporující spalování patří kurkuma, zázvor, kajenský pepř a guarana. Navíc mají i protizánětlivé a antivirové vlastnosti. Na hubnutí v menopauze, kdy hormonální změny v těle způsobují malátnost a únavu, se doporučují bylinné infuze z máty nebo šalvěje, pití zeleného čaje a yerba maté, případně čaje z citronové trávy a heřmánku.
Bylinky budou mít optimální účinek jen v kombinaci se zdravou a plnohodnotnou stravou, snížením počtu kalorií a vyváženou fyzickou aktivitou. Hubnutí je dlouhodobý proces, který vyžaduje systematičnost a pravidelnost. Bylinné nálevy by se měly konzumovat jednou až dvakrát denně. Hubnutí a užívání bylinek se samozřejmě nedoporučuje v těhotenství a během kojení, ale ani při chronických onemocněních. Při nesnášenlivosti některých složek se nejprve poraďte s lékařem.
Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs