Únor přeje předpěstování rostlin a přípravě na novou sezónu

Vysévat v únoru může být skvělým způsobem, jak připravit zahradu na nadcházející sezónu. Ovšem buďte opatrní a sledujte místní podmínky. Přestože některé rostliny mohou být předpěstovány uvnitř, je důležité vzít v úvahu místní podnebí a podmínky. Využijte tuto dobu k začátku příprav na jarní výsadbu a nastartujte svoji zahradnickou sezónu.

Brzké sázení pro něco zeleného

Únor může být chladný, ale je ideální čas začít připravovat zahradu na příští sezónu. Některé rostliny můžete vysévat už teď v teplém vnitřním prostředí. Mezi tyto patří různé druhy salátů, špenátu a jarní cibule. Výsevy těchto plodin do skleníku nebo na okenní parapet vám umožní získat brzy první sklizeň a přidat čerstvou zeleninu do vaší kuchyně.

Doporučený článek:  Podzimní listí lze na zahradě využít jako mulč nebo pro obohacení kompostu

Rostliny pro předpěstování

Únor je také vhodný čas na předpěstování některých plodin, které budou na zahradě později přemístěny. Semena papriky, rajčat, a lilků můžete začít vysévat ve vhodných nádobách, které jsou pro tyto účely vyrobené. Umožní vám to získat zdravé a silné sazenice, které budou připravené k výsadbě, až to venkovní podmínky dovolí. Zelenina i ovoce bude připravená a úrodu budete mít mnohem dřív.

Zdroj obrázku: Freepik

Květiny pro příjemné jaro

Pro ty, kteří se chtějí těšit na pestrobarevnou zahradu v jarních měsících, je únor dobrým časem na výsev některých jednoletých květin. Semena petúnií, levandule nebo aksamitek mohou být vysazena ve vhodných nádobách. Následně můžete sazenice přesadit do venkovní zahrady, když nebezpečí mrazu již ustoupí.

Doporučený článek:  Kapradina má ráda svůj klid. Změny nenese lehce, snadno ztratí svou krásnou zeleň

Bylinky pro kulinářské radovánky

Milovníci bylinek mohou v únoru začít vysévat semena několika oblíbených bylinek. Rozmarýn, oregano, a bazalka jsou skvělé volby. Výsevy bylin mohou být umístěny uvnitř na slunném okenním parapetu nebo ve skleníku. Takto si můžete zajistit přísun čerstvých bylinek do svých kulinářských kreací i v případě, že venkovní podmínky ještě nejsou příznivé.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/what-to-sow-and-grow-in-february

Podobné články: