Noční můra všech zahradníků může skončit ještě dnes. Kvasnicový postřik je ke mšicím nelítostný

Mšice jsou velkým problémem pro zahrádkáře a hrozbou každé zahrady. Vysávají buněčnou šťávu z rostlin, což vede k jejich úhynu. V první řadě stojí za to sáhnout po ekologickém způsobu boje proti tomuto vetřelci. Je levný a šetrný k životnímu prostředí.

Jak rozpoznat přítomnost mšic

Mšice jsou velmi malý hmyz, který může mít zelenou, krémově oranžovou, nebo dokonce černou barvu. Jejich charakteristickým znakem je prodloužené tělo s mírně zaobleným tvarem. Obvykle se živí stonky rostlin nebo spodní stranou listů. Tento hmyz se množí bleskovým tempem, takže musíte jednat co nejdříve. Na začátek určitě vyzkoušejte přírodní způsoby boje proti těmto škůdcům.

Doporučený článek:  Péče o trávník nekončí ani na podzim. Díky několika krokům přečká zimu bez úhony

Pekařské kvasnice vykazují mnoho účinků v boji proti mšicím. Vytváří ochrannou bariéru, která chrání keře, zeleninu a okrasné rostliny před útokem těchto vetřelců. Kromě toho postřik z kvasinek má za následek urychlení růstu rostlin a obranu proti škodlivým mikroorganismům. Je to také látka, která bojuje proti houbovým chorobám.

Zdroj obrázku: Freepik

Výroba postřiku z kvasinek

Příprava takového postřiku je velmi jednoduchá a nezabere vám moc času. Rozpusťte 100 gramů pekárenského droždí v pěti litrech a nechte hodinu stát. Můžete také přidat několik kapek tekutého mýdla. Kapalina se stane odolnější a mšice budou imobilizovány. Všechny ingredience poté důkladně promíchejte. Následně nalijte směs do láhve s rozprašovačem a rovnoměrně postříkejte napadené rostliny.

Doporučený článek:  Kuny na zahradě se můžeme zbavit humánně, a přesto efektivně

Rostliny v květináčích můžete poté opláchnout pod vodou, abyste se zbavili odumřelých mšic. Tento postřik opakujte jednou týdně, jsou-li ale výsledky nedostatečné, opakovat jej můžete i po pár dnech. Ujistěte se, že důkladně zakryjete spodní a horní část listů a stonků touto směsí. Nejlepších výsledků dosáhnete v bezvětrných a suchých dnech.

Zdroj: https://www.hunker.com/13428268/positive-uses-of-yeast-in-the-garden

Podobné články: