Spíž v kuchyni je pro myši hotová hostina. Zbavte se nezvaných hlodavců osvědčenou cestou

Myši jsou velmi malí hlodavci, kteří dokážou napáchat velké škody. Snadno se dostanou do domů nebo bytů a mohou zničit zásoby jídla, ke kterému mají snadný přístup. Několik měsíců přitom vůbec nemusíte vědět, že doma myši máte. Bohužel ve většině případů se jich nejde zbavit humánním způsobem. My vám ukážeme tipy, které můžete použít, aniž byste myším ublížili.

Myš vypadá nenápadně

Malý hlodavec se do domácnosti může dostat nejen špatným potrubím, ale také vklouzne například pootevřenými dveřmi. Myši láká vůně potravin, které máte doma, a neváhají se vrhnout do mouky, rýže a dalších surovin, které jsou trvanlivé a máte je doma v zásobě. Jestliže nemáte doma kočku nebo jiného přirozeného nepřítele myší, budete s nimi muset zatočit sami.

Doporučený článek:  Úrodu okurek ochrání kvasnicový postřik. Rostliny zároveň vyživí a dodá jim sílu

V přírodě se myši dožijí jen asi šesti měsíců věku, ale pokud se dostanou do domácnosti, kde mají nejen potravu, ale hlavně bezpečí, klidně přežijí i dva roky. Jestli na jednu myš narazíte, musíte se jí okamžitě zbavit, protože zanedlouho byste jich doma měli mnohem víc. Jsou schopné se dostat až do nejvyšších pater panelových domů pomocí potrubí.

Zdroj obrázku: Freepik

Myš vylézá hlavně v noci

Jestli si na ni chcete počíhat, musíte to udělat v noci. To mají myši nejen klid, ale především se dobře orientují. Nejlepší bude, když projdete celý byt nebo dům a zakryjete otvory, kterými by se myš mohla dostat dovnitř. Netěsnící okna nebo dveře mohou být problémem nejen kvůli myším, ale v zimě také kvůli teplu.

Doporučený článek:  Kompost připravený během zimy najde bohaté využití na začátku jarní sezóny

Zabezpečte také zahradu. Můžete na ni vysadit bylinky nebo rostliny, které myším nevoní. Hlodavci obecně nemají rádi výrazné vůně, takže se hodit může levandule, máta nebo citron. Mouku, rýži, těstoviny a další potraviny, které máte doma, pečlivě uschovejte. Kupte si kvalitní plastové nebo skleněné dózy, do kterých vše přesypte. Dalším způsobem je vyrobit si přírodní plašiče. Roztok citronu a octa můžete nastříkat na místa, kde se často pohybují.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-mice/

Podobné články:

3 skvělé způsoby, jak využít čajové sáčky. Od teď už je do koše nikdy nevyhodíte3 skvělé způsoby, jak využít čajové sáčky. Od teď už je do koše nikdy nevyhodíte

Mohlo by se zdát, že po uvaření čajového sáčku jediné, co s ním můžeme udělat, je jednoduše ho vyhodit do koše. Existuje však několik důvodů, proč tak nečinit. Čajový sáček