Podzimní lektvar mládí: krásná chryzantéma udrží celý organismus v dokonalé harmonii

Chryzantémový čaj má mnoho zdravotních vlastností. Většina lidí přitom vůbec netuší, že si mohou ze svých zahradních květin připravit zdravý nálev, který posílí celé tělo. Blahodárně působí na srdce, imunitní systém, zrak, nervy, záněty, kosti i dýchací cesty. Rozhodně byste tento čaj měli vyzkoušet, protože je jednoduchý, levný a připravit si ho můžete prakticky kdykoli.

Chryzantémy zpomalují stárnutí a podporují činnost srdce

Chryzantémový čaj obsahuje vitamín A, který funguje jako silný antioxidant. Díky tomu bojuje s volnými radikály, snižuje oxidační stres a zabraňuje poškození buněk v těle. Nápoj má léčivý vliv na pokožku, vrásky i chronické nemoci (ekzém, lupénku). Jestli bojujete s pigmentovými skvrnami, podrážděním nebo zarudnutím kůže, měli byste ho vyzkoušet.

Doporučený článek:  Narcisy mohou ve váze vydržet dlouho krásné. Stačí je správně střihnout a nešetřit vodou

Obrovskou výhodou tohoto nálevu je fakt, že podporuje srdce. Existuje vztah mezi chryzantémovým čajem a snížením krevního tlaku. Tím také klesá riziko infarktu, mrtvice i aterosklerózy. Pravidelné pití tohoto nálevu působí jako prevence před kardiovaskulárními nemocemi. Chryzantémový čaj můžete využít také pro:

  • prevenci osteoporózy,
  • zlepšení zraku,
  • boj proti zánětům v těle,
  • zklidnění nervů.
Zdroj obrázku: Freepik

Užijte si podporu metabolismu i imunitního systému

Chryzantémový čaj má mnoho úžasných vlastností. Obsahuje několik prvků, které jsou klíčové pro naše zdraví. Patří mezi ně také kyselina listová, cholin, niacin a riboflavin. Všechny tyto látky se podílí na správné látkové výměně, tvorbě a udržení hladiny hormonů, ale také na činnosti neurotransmiterů. Díky tomuto složení čaj podporuje metabolismus, což vám může pomoci zhubnout.

Doporučený článek:  Vřes může těšit svými květy i několik sezón. Splnit jeho požadavky přitom není těžké

Nálev obsahuje také vitamíny C a A, hořčík, vápník nebo draslík. To jsou další klíčové prvky, které potřebujeme pro správné fungování organismu. Vitamín C se přímo podílí na posilování imunitního systému. Působí ale také jako antioxidant a stimuluje tvorbu bílých krvinek. Jako antioxidant navíc bojuje proti působení volných radikálů.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/health-benefits-chrysanthemum-tea, https://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminA-Consumer/, https://www.rxlist.com/supplements/chrysanthemum.htm, https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/169995/nutrients, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8539674/, https://www.mayoclinic.org/drugs-supplements-vitamin-c/art-20363932

Podobné články:

Kytice tulipánů může ve váze vydržet čerstvá mnohem déle. Stačí nenechat ji svému osuduKytice tulipánů může ve váze vydržet čerstvá mnohem déle. Stačí nenechat ji svému osudu

Tulipány bývají častou volbou při zdobení jídelního stolu. Jsou to jednoduché a jemné květiny, kterými nic nezkazíte. Jediná nevýhoda bývá, že nám ve váze nevydrží příliš dlouho.