Kvůli jediné chybě hortenzie nepřežijí zimu. Tyhle zahradní krásky potřebují hýčkat

Obrovská květenství hortenzií jsou jedinečnou ozdobou každé zahrady. Z tohoto důvodu jim musíte zajistit dobrou ochranu před nastávající zimou. Udělat to můžete hned několika způsoby. Jakmile tuto práci zanedbáte, hortenzie pravděpodobně nepřežijí do dalšího jara. Poradíme vám, jak s nimi na podzim zacházet a jak je správně zazimovat.

Co udělat s odkvetlými hortenziemi na podzim?

Hortenzie se pěstují na mnoha zahradách a na výběr máme hned několik druhů. Některé můžete prořezat až na jaře, jako například hortenzie zahradní, které kvetou jako dvouleté rostliny. Prořezávání na podzim povede ke ztrátě pupenů a zkrátí květenství o celou jednu sezónu.

Doporučený článek:  I květiny mají uši. Při zvuku bzučících včel je jejich nektar sladší

Před zimou musíte z rostliny odstranit odkvetlá květenství. Buďte přitom velmi opatrní a řez provádějte těsně nad místem, kde květy vyrůstají. Jestli si nejste jistí, nemusíte je vůbec odstraňovat. Suché květy budou přes zimu vypadat na zahradě zajímavě a na jaře je můžete jednoduše odstřihnout. Nezapomeňte na podzim odstranit poškozené a nemocné výhonky.

Zdroj obrázku: Freepik

Podzimní práce, na které nesmíte zapomenout

Na podzim můžete zasadit nové hortenzie na zahradu. Toto období je pro ně ideální. V této době je můžete také přihnojit. V pozdních měsících podzimu byste je měli podpořit kompostem nebo hnojem. Koncem října můžete ze starých rostlin získat nové řízky a postarat se díky tomu o jejich rozmnožení. Není na tom nic těžkého a podzim je nejlepší období, kdy to můžete udělat.

Doporučený článek:  Jednoduchý trik přesvědčí orchidej, aby znovu rozkvetla. K nádherným květům pomůže obyčejná voda

Zimování hortenzií

Na zimu samozřejmě musíte keře ochránit před mrazy. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, jsou mohyly. Keře jednoduše přikryjete valy z jehličnaté kůry nebo rašeliny. Celý proces si naplánujte na druhou polovinu listopadu. Nejlepší bude, když to uděláte až při mírném promrznutí půdy. Když to uděláte příliš brzy, rostlinám tím můžete uškodit.

Zdroj: https://www.espoma.com/gardening/fall-gardening/your-guide-to-fall-hydrangea-care/

Podobné články:

Kytice tulipánů může ve váze vydržet čerstvá mnohem déle. Stačí nenechat ji svému osuduKytice tulipánů může ve váze vydržet čerstvá mnohem déle. Stačí nenechat ji svému osudu

Tulipány bývají častou volbou při zdobení jídelního stolu. Jsou to jednoduché a jemné květiny, kterými nic nezkazíte. Jediná nevýhoda bývá, že nám ve váze nevydrží příliš dlouho.

Květiny mohou dělat radost nejen ve váze. Některé květy rozveselí také dobroty na talířiKvětiny mohou dělat radost nejen ve váze. Některé květy rozveselí také dobroty na talíři

Květiny vypadají krásně ve váze, ale i na talíři. Zdobí se s nimi dorty, zákusky a mnoho jiných dobrot. Nevybírejte takové, které rostou u silnic, u fabrik, které jsou hnojené