Se zápachem nohou bojuje mnoho lidí. Problém pomůžou vyřešit léčivé koupele

Zápach nohou může vzniknout hned z několika důvodů. Jedná se o problém, který může být nejen zdravotní, ale také způsobí několik potíží v běžném životě. Jak se chovat, pokud se někde potřebujete zout a sami cítíte, že vaše nohy zapáchají? Může to být způsobené špatnou obuví, nedostatečnou hygienou nebo také nevhodnými stravovacími návyky. Jak se zbavit zápachu, se dočtete v článku.

Proč nohy zapáchají?

Příčin vzniku zápachu nohou může být skutečně mnoho. Může se jednat o první příznaky některých nemocí, ale většinou je zápach způsobený obuví, která není vyrobená z prodyšných materiálů. Navíc se zápachu můžete zbavit pomocí jednoduchých domácích metod, které jsou účinné a díky nimž budete mít nohy zase zdravé a voňavé. Pot zdravého člověka nezapáchá, ale pokud se objeví nemoc, může pot zapáchat, a tím pádem i naše nohy, které jsou celý den zavřené v botách.

Doporučený článek:  Předpěstování sazenic v zimě usnadní jarní výsadbu rostlin

Jestli se více potíte, může se jednat nejen o mykózu nohou, ale také o poruchu štítné žlázy nebo cukrovku. Domácím prostředkem proti páchnoucím nohám je například změna v jídelníčku. Bude potřeba se vyvarovat nejen smažených, ale také tučných jídel. Raději zařaďte zeleninu nebo ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Na zápach nohou zkuste epsomskou sůl

Epsomskou sůl můžete využít jako první pomoc proti zapáchajícím nohám. Je to sůl, která má spoustu vlastností, co zbaví nohy zápachu a zároveň je dezinfikuje a vyřeší plíseň. Můžete si nohy namočit také do rozmarýnu nebo šalvěje. Jsou to bylinky, které si můžete sami doma vypěstovat, a dělat si tak koupele pro nohy pravidelně.

Doporučený článek:  Zahradničení během zimy je výzva. S několika triky přežijí plodiny i v nízkých teplotách

V případě, že máte boty z umělých materiálů, zkuste je vyměnit, nebo se alespoň snažte o to, abyste nohy co nejvíce větrali. Můžete si koupit i speciální vložky, které pohlcují pachy, a vy se tak budete cítit dobře, i kdybyste v botách měli stát celý den. Pravidelnými návštěvami pedikúry si můžete také ulevit od bolesti a zápachu nohou.

Zdroj: https://www.conehealth.com/services/podiatry/how-you-can-de-feet-odors/

Podobné články:

Nejen na jaře útočí alergie. Některé rostliny, plísně i roztoči jsou na podzim v plné síleNejen na jaře útočí alergie. Některé rostliny, plísně i roztoči jsou na podzim v plné síle

Jaro patří mezi období, které je spojeno s mnoha zdravotními komplikacemi. Ať se jedná o alergie, nebo jiné problémy. I na podzim se ale můžete potýkat s alergiemi. Nebudou možná tak