Otoky trápí velké procento lidí. Málokdo ví, že nejrychlejší pomoc přinese obyčejná zelenina do polévky

Otoky nohou po dlouhém dni mohou být nepříjemným a bolestivým onemocněním. V mezibuněčných prostorech se totiž hromadí přebytečná voda, která není z dolních končetin správně odváděna. Nohy, kotníky a lýtka mohou být oteklé, těžké a bolavé. Naštěstí pomůže bylinka, kterou máte v kuchyni.

Petržel přinese úlevu

Petržel, její listy a kořeny, působí močopudně, takže snižuje otoky v celém těle a pomáhá mu zbavit se přebytečné vody. Její konzumace se doporučuje také kvůli vysokému obsahu vitamínu C, kterého má více než citrusy či papriky. Kromě toho v petrželi najdeme železo, hořčík, vápník, draslík, kyselinu listovou, měď, vitamín A, vitamín E a vitamíny skupiny B.

Doporučený článek:  Papriky lze oloupat snadno pomocí tří metod

Petrželovou nať lze použít k obkladům na oteklé nohy. Nasekejte jeden svazek nadrobno a zalijte vroucí vodou. Po čtvrthodině sceďte a do nálevu namočte obvaz nebo šátek. Takový obklad přiložte na nohy a nechte hodinu působit. Především pokud trávíte většinu dne v jedné poloze, tedy vsedě nebo vestoje, neprobíhá odtok žilní krve z cév správně. Otoky ale mohou být způsobené i kardiovaskulárními chorobami anebo trombózou.

Zdroj obrázku: Freepik

Nálev zbavuje tělo škodlivin

Ne každý snese chuť samotné petržele. Své zdravotní vlastnosti si naštěstí zachovává i ve formě nálevu, který se dá pít při mnoha neduzích. Petrželový čaj působí močopudně, proto se doporučuje osobám s hypertenzí a celkovými otoky. Zbavuje tělo odpadu látkové výměny. Petržel zrychluje metabolismus a předchází zácpě a plynatosti.

Doporučený článek:  Se zápachem nohou bojuje mnoho lidí. Problém pomůžou vyřešit léčivé koupele

Petržel má vysokou antioxidační hodnotu, takže její pravidelná konzumace zpomaluje proces stárnutí pokožky, posiluje vlasy a nehty. Lze z ní připravit oplach, který zlepší stav vlasů a vlasové pokožky. Nasekaný svazek petržele zalijte vroucí vodou a počkejte, až vychladne. Takto připravený nálev používejte na oplach vlasů, posílí vlasové cibulky a sníží tvorbu mazu. Také pomáhá v boji proti lupům.

Zdroj: https://www.healthyandnaturalworld.com/natural-remedies-for-swollen-feet/

Podobné články:

Zapomenutého koření si cenili již staří Egypťané. Černý kmín dodá ojedinělou chuť i léčivé účinkyZapomenutého koření si cenili již staří Egypťané. Černý kmín dodá ojedinělou chuť i léčivé účinky

Semínka černuchy seté nepatří mezi příliš známé, s pojmem černý kmín, jak se této bylině přezdívá, se takřka nikdo nesetkal, přitom se jedná o úžasné koření s mnoha léčivými účinky.

Nejen okurky. Zdravé siláže lze připravit i z jiných druhů, nakládané citrony příjemně překvapíNejen okurky. Zdravé siláže lze připravit i z jiných druhů, nakládané citrony příjemně překvapí

Věděli jste, že si můžete naložit nejen zelí nebo okurky, ale také další druhy zeleniny? Nakonec je můžete mezi sebou také různě kombinovat. Nakládaná zelenina je oblíbenou pochutinou, můžete ji