Papriky si snadno vypěstujeme na vlastní zahradě nebo balkoně

Domácí pěstování paprik je ideální možností, jak si vychutnat zeleninu v bio kvalitě a zároveň ušetřit na nákupech. Navíc budete mít skvělý pocit z toho, že jste si plodinu vypěstovali sami na vlastní zahradě nebo balkoně. Musíte se ale držet několika základních kroků, abyste si užili vynikající výsledek své práce. Poradíme vám, jak to udělat.

Vhodná semínka a příprava

V první řadě si musíte vybrat nejlepší semínka pro pěstování. Musíte se dívat nejen na odrůdu a chuť, ale také podnebí. Ne všechny papriky totiž můžete pěstovat u nás. Potom si připravte substrát. Měla by to být směs zahradní půdy s perlitem nebo vermikulitem.

Doporučený článek:  Papriky lze oloupat snadno pomocí tří metod

Výsev semínek

Na výsev můžete použít kelímky od jogurtů nebo plechovky. Semena vložte do připraveného substrátu, zhruba do hloubky 0,5-1 cm. Jemně je zasypte substrátem a zalijte odstátou vodou. Musí mít pokojovou teplotu, abyste nezpůsobili hned na začátku semínkům teplotní šok.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné podmínky pro růst

Papriky musí být v teple, aby vám vyrostli. Vyžadují teplotu mezi 21-27 stupni a lehce vlhký substrát. Dávejte si pozor, aby nebyl příliš vlhký. Nesmíte je ale nechat ani vyschnout. Položte nádoby na denní světlo nebo využijte speciální lampy pro pěstování rostlin.

Doporučený článek:  Kedlubna obohatí jídelníček syrová i jako součást vařených pokrmů. Ne vždy však prospěje

Péče o rostlinky

Potom musíte být jen trpěliví a nezapomínat na pravidelné zalévání. Semínkům bude trvat několik týdnů, než vám předvedou první klíčky. Jakmile se na rostlinkách vytvoří první lístky, můžete je přesadit do větší nádoby. Ideální je, když je vezmete i s veškerou půdou, která se nachází v malé nádobě.

Přesazení na zahradu

Dál pečujte o větší rostlinky, pravidelně je zalévejte a poskytněte jim dost tepla i světla. Podpořit je můžete také vhodným hnojivem. Postupně je zvykejte na nižší teploty a nakonec je můžete přesadit na zahradu. Počkejte, až přejdou tzv. zimní muži a potom je můžete přesadit do záhonu.

Zdroj: https://bonnieplants.com/blogs/how-to-grow/growing-peppers

Podobné články:

Nakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsouNakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsou

Nakládané okurky patří mezi velmi oblíbenou zeleninu. Jsou vítaným doplňkem k masům, ale i bramborám. Dokonce i k některým omáčkám a oblíbeným hamburgerům. Jsou nízkokalorické, takže pokud držíte dietu, rozhodně