Lišky jsou oblíbené a chutné. Houbová tinktura je silnou zbraní proti nebezpečným parazitům

Už jste někdy slyšeli o tinktuře z hub? Že ne? Tak zkuste zajít do lesů a začít sbírat lišky obecné. Zjistíte, že za žádnou cenu neuděláte chybu, ba naopak, rozšíříte si obzory o další domácí přípravky, které se skvěle budou hodit do vašeho arzenálu, když budete trpět nějakými potížemi. Tinktura z čerstvých lišek skvěle chutná, má blahodárné vlastnosti pro zdraví a můžete ji použít při léčbě parazitů. Jak funguje a jak ji vyrobit?

Liška obecná je houba, která roste v lesích v období od června do října. Většinou se schovává pod listím nebo mechem. Nejčastěji roste ve skupinkách v okolí borovic, smrků, dubů, habrů nebo buků. Liška má typický žlutý trychtýřovitý klobouk o průměru přibližně 12 centimetrů. Povrch klobouku je matný a hladký. Noha dorůstá výšky 6 centimetrů a je tvrdá a často ohnutá.

Doporučený článek:  Pravidelné pití skořicového nápoje nastartuje metabolismus a udrží tělo v nejlepší kondici

Liška je zdraví prospěšná houba

Liška je nízkokalorická houbavysokým obsahem vody. Sto gramů čerstvých lišek obsahuje pouze 60 gramů kalorií. Houba je bohatá na bílkoviny, vlákninu, betakaroten a vitamíny skupiny B. Kromě toho vykazuje antioxidační vlastnosti. Co se týče porcí, na pozoru by měli být ti, kteří mají problémy s trávením. Liška obsahuje chitin, který zůstává dlouho v žaludku a je těžce stravitelný.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro koho je nejvhodnější tinktura z lišek?

Lišky jsou výborným zdrojem vitamínů A, B, C, D2, E, hořčíku, vápníku, sodíku, fosforu, síry, železa, mědi a zinku. Z tohoto důvodu se vyplatí houby konzumovat nebo užívat pravidelně. Lišková tinktura je vhodným prostředkem, pokud máte v sobě parazita.

Doporučený článek:  Tinktura z lišek vyžene parazity z těla. Oblíbené houby jsou přímo nabité zdravím

Návod, jak připravit tinkturu

Pro přípravu budete potřebovat:

  • 100 g čerstvě nasbíraných hub,
  • 200 ml vody,
  • 200 ml lihu,
  • 2 polévkové lžíce přírodního medu.

Nakrájené houby vložte do sklenice a zalijte medem a rozpuštěným lihem v teplé vodě. Takto nachystané dózy nebo sklenice dobře uzavřete a nechte odležet dva týdny. Jakmile se houby smrsknou, výslednou směs přefiltrujte a nechte měsíc odpočinout na temném a chladném místě. Hotová směs získá jantarovou barvu a houbovou, až oříškovou chuť, je nasládlá i pepřová. Pomůže v boji s parazity, stačí užívat jednu polívkovou lžíci této směsi před spaním po dobu dvou týdnů.

Zdroj: https://www.verywellfit.com/chanterelle-mushroom-nutrition-facts-and-health-benefits-5024882

Podobné články:

Vytvořte si svou vlastní zahrádku sukulentů. Nebojte se zapojit kreativitu a zvolit netradiční kombinaceVytvořte si svou vlastní zahrádku sukulentů. Nebojte se zapojit kreativitu a zvolit netradiční kombinace

Jste milovníkem sukulentů a rádi byste si vyrobili vlastní zahradu, na které je budete pěstovat? Nic není nemožné, představíme jednoduchý postup, díky kterému to hravě zvládnete. Nebudete potřebovat žádné produkty,