Nenáročná léčivka, kterou vypěstuje i začátečník. Aloe je vhodná pro každého

V poslední době přibývá lidí, kteří si doma pěstují různé rostliny. Někdo má rád nenáročné, jiný se do pěstování pustil s vervou a najdete u něj doma i náročnější druhy. Jednou z těch oblíbených a na pěstování jednoduchých rostlin je aloe vera, která je u nás již považována spíše za „plevel“. 

Můžete ji umístit na parapet nebo doprostřed místnosti

Aloe je velmi nenáročná na pěstování. Odvděčí se vám bujným růstem a také snižuje množství znečišťujících látek ve vzduchu. Byla pěstována již ve starém Egyptě a díky svým vlastnostem byla hojně využívána v kosmetice. Aloe se vyznačuje růžičkami listů, které jsou naplněné gelem obsahujícím živiny, nezbytné pro jeho růst. Je to šťavnatá rostlina, která dobře snáší sucho a nevadí jí ani vysoké teploty.

Doporučený článek:  Vánoční hvězda zdobí naše domovy nejen o adventu. Má ráda světlo, průvan nesnese
Zdroj obrázku: Pixabay

Aloe vera krásně poroste na tom správném místě. Tím může být klidně parapet okna, na který celý den svítí slunce. Nejlepší stranou je jižní nebo východní. Pokud bude mít nedostatek světla, listy jí zežloutnou a celá rostlina bude slabá a náchylná k napadení škůdci. Vždy rostlinu sledujte a pokud uvidíte jen náznak nemoci, rostlinu se snažte zachránit.

Aloe nevyžaduje velké zalévání, může dorůst do velké velikosti

Aloe se skvěle hodí pro zapomětlivé lidi, protože nepotřebuje pravidelnou zálivku a vydrží i delší období sucha. Stačí ji zalévat každé dva týdny trochou vody. Během jejího vegetačního období, což je od jara do října, je vhodné jí přidat do půdy hnojivo bohaté na draslík.

Doporučený článek:  Dopřejte pokojovým rostlinám v zimě vše, co potřebují
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud jí vytvoříte vhodné podmínky, poroste do velkých rozměrů. Nejenže budou růst její zelené listy, ale také se na prázdných místech objeví nové růžice. Je to ideální čas na přesazení rostliny do jiných, větších květináčů. Starší vzorky se mohou přesadit, mladší rostlinky vyjměte a umístěte na vlhký substrát. Na tento substrát se rychle aklimatizují, poté je můžete zasadit do květináčů a obdarovat své příbuzné nebo známé.

Podobné články: