Tipy na správné aranžování květin v interiéru zkrášlí každý domov bez jakékoliv finanční investice

Pěstování rostlin v domácím prostředí s sebou přináší mnoho benefitů. Květiny produkují chodem svého metabolismu kyslík, očišťují a také zvlhčují vzduch. Zároveň představují ale krásnou živou dekoraci celé domácnosti. Design květináče i vzhled rostliny je vhodné volit tak, aby ladil se stylem interiéru. Existuje několik základních pravidel, kterých byste se měli držet, pokud chcete mít krásně sladěný celkový vzhled domácnosti. Přemýšlejte nad:

  • Druhem rostliny
  • Stylem květináče
  • Umístění v prostoru

Kam s ním?

Máme na mysli samozřejmě květináč s rostlinkou, nikoliv otep slámy. Je velmi důležité vědět, kolik vaše rostlina potřebuje světla a podle toho pro ni najít ideální koutek. Pokud nemáte mnoho pěstitelských zkušeností, můžete začít s méně náročnými druhy. Patří mezi ně například kaktusy a sukulenty nebo šplhavnice.

Doporučený článek:  Pokojové rostliny potřebují zajistit ideální podmínky a ochranu před škůdci

Také se zamyslete nad tím, jaké další podmínky rostlina vyžaduje a jaké má vlastnosti. Orchidejím se bude dobře dařit ve vlhké a teplé koupelně, jedlé druhy a bylinky doporučujeme umístit do kuchyně a rostliny s vysokou produkcí kyslíku oceníte v ložnici (vánoční hvězda, kaktus). Palmy a velké košaté rostliny ve budou skvěle vyjímat v obýváku a ve velkých prostorách.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vhodná nádoba pro kytičku

Při volbě květináče mějte na mysli to, že hlavní ozdobou interiéru má být samotná květina, nikoliv nádoba, do které ji zasadíte. Květináč by neměl být moc výrazný, aby rostlinu nezastínil. Při vhodné volbě barev a vzorů můžete ale najít v květináči hezký doplněk, který bude ladit s ostatním vybavením místnosti.

Doporučený článek:  Péče o pokojové rostliny je v zimě jiná. Potřebují ideální teplotu, dostatek světla a ochranu
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Poseté barvami a vzory

Květiny dominující výraznými květy nádherných barev jsou sice na pohled krásné, ale pojí se s nimi mnoho potíží. Patří mezi ně například muškáty, pelargonie, macešky a africké fialky. Oranžové afrikány sice lahodí oku, ale jejich zápach je opravdu odpudivý. Kvetoucí rostliny také často shazují odkvetlá květenství, která pod ně napadají, takže vám nadělají i více starostí s úklidem. Proto se vyplatí odumírající květy z rostlin sbírat předčasně.

Podobné články:

Připravte rostliny na dovolenou. Příjemné klima a samozavlažování je udrží spokojené i několik týdnůPřipravte rostliny na dovolenou. Příjemné klima a samozavlažování je udrží spokojené i několik týdnů

Přáli jste si někdy, abyste nemuseli kvůli dovolené otravovat sousedy? Aby nemuseli chodit k vám domů zalévat rostliny ve vaší nepřítomnosti? Nechcete jim přidělávat starosti a práci? Nebo naopak nemáte nikoho,