5 častých chyb, které pokojovým rostlinám zbytečně ubírají na kráse

Každý pěstitel pokojových rostlin může udělat chybu. Většina lidí se bohužel dopouští neustále těch samých chyb, které je stojí zdraví a život jejich oblíbených květin. Právě skvělá péče je základ k tomu, abyste si užívali nádherné a zcela zdravé pokojovky. Řekneme vám, jaké jsou největší prohřešky pěstitelů, když přijde na péči o pokojovky.

Málo světla

Špatné umístění v rohu místnosti nebo neustále zatažené žaluzie jim rozhodně nebudou svědčit. Všechny rostliny potřebují dost světla, aby mohla fungovat fotosyntéza. Jestli je máte hodně v šeru nebo jim neposkytujete dobré podmínky podle jejich druhu, dlouho vám doma nevydrží.

Doporučený článek:  Nenáročná léčivka, kterou vypěstuje i začátečník. Aloe je vhodná pro každého

Nedostatek nebo přebytek vody

Tohle je jeden z nejčastějších důvodů, proč lidem umírají pokojové rostliny. Správné zalévání je naprosto klíčové k tomu, aby dobře rostly. Jakmile je zaléváte málo nebo naopak až moc, budete mít problém. Neřiďte se také jen podle svého harmonogramu. Musíte myslet i na teplotu, roční období a potřeby rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Špatná velikost nádoby

Příliš malý květináč je většinou tím větším problémem. Rostlinám obvykle nevadí, když mají příliš mnoho místa, ale nedostatek poznáte velmi rychle. S tím souvisí také pravidelná výměna substrátu, kterou byste měli provádět (podle druhu rostliny) asi jednou za dva roky.

Doporučený článek:  Muškáty milují slunce a vodu. Rok co rok mohou zasypat balkon záplavou květů

Chybné používání hnojiva

Příliš časté nebo naopak žádné používání hnojiv může být také důvodem, proč vám umírají pokojovky. Zjistěte si, jak často a jaké produkty můžete používat na květiny, které máte doma. Je to velmi důležité, protože každá rostlina potřebuje správný podíl živin.

Nedostatečná kontrola škůdců

Mnoho lidí se podívá na pokojovky jen jednou za čas. Proto si ani nevšimnou, že mají rostlinu nemocnou nebo se u ní objevily škůdci. Jakmile si toho všimnete včas, můžete jí pomoci. Jestli kontrolu zanedbáte, možná vašim rostlinkám již nebude pomoci a budete je muset vyhodit.

Zdroj: https://bloomboxclub.com/blogs/news/indoor-plant-care-9-common-houseplant-mistakes-to-avoid

Podobné články:

Spokojená monstera se stane skutečným skvostem interiéru, který s vámi přečká dlouhé rokySpokojená monstera se stane skutečným skvostem interiéru, který s vámi přečká dlouhé roky

Monstera patří mezi oblíbené dekorativní rostliny, které můžete mít doma po celý rok. Jestli se o ni budete starat správně, vydrží vám i dlouhé roky. Jak ale zabránit tomu, aby