Vytopené byty nejsou pro všechny pokojové rostliny ideálním prostředím

Správná péče o květiny během topné sezóny je velmi důležitá. Hrnkové rostliny dokonale zdobí interiér a každému pokoji dodají na útulnosti. Abyste si však mohli vychutnat jejich krásu, musíte o ně správně pečovat a zaručit jim správné podmínky.

Květiny, které mohou být u radiátoru

Existují rostliny, které se přizpůsobily životu v podmínkách omezené dostupnosti vody. Jsou to hlavně sukulenty, které dokážou vydržet delší období sucha. Takže pokud chcete mít doma rostliny, které jsou odolné vůči topné sezóně, stojí za to si je vybrat. Teplý a suchý vzduch jim nijak zvlášť neškodí. Proto bez problémů přežijí podzim a zimu v bytě.

Doporučený článek:  Připravte rostliny na dovolenou. Příjemné klima a samozavlažování je udrží spokojené i několik týdnů

Mezi rostliny, které zvládnou takové podmínky, patří například aloe vera, sanseviera, kolopejka a africká fialka. I když se to bude zdát zvláštní, topná sezóna není prospěšná pro kaktusy. Přestože také patří do skupiny sukulentů, měly by zimovat při nižších teplotách, pod 10 stupňů Celsia. Ve vytápěných místnostech byste je proto neměli nechávat poblíž radiátoru.

Zdroj obrázku: Freepik

Květiny, které netolerují teplo

Některé květiny netolerují teplo, a tak je nutné je během topné sezóny přemístit. Rostliny, které mají rády chlad, zahrnují například fuchsie, kamélie, oleandry a citrusy. Vyžadují teplotu asi 5–10 stupňů Celsia. Péče během topné sezóny spočívá především v jejich správném zalévání. Když je v bytě teplo, je nejlepší květiny pokropit vodou každý den. Tato metoda je ovšem nejlepší pro rostliny, které nepotřebují vlhký vzduch.

Doporučený článek:  5 častých chyb, které pokojovým rostlinám zbytečně ubírají na kráse

Některé rostliny takové ošetření nemají rády. Jde například i o zmíněné africké fialky. Vlhkost v bytě můžete zvýšit pomocí zvlhčovače vzduchu. Pod květináče můžete dát korkové nebo lepenkové podložky, pokud v domě používáte podlahové topení. Rostlinu můžete také vložit do ploché misky s vodou a kamínky nebo štěrkem. Voda se bude postupně odpařovat a bude zvlhčovat rostlinu.

Zdroj: https://www.patchplants.com/gb/en/read/plant-care/how-to-care-for-your-houseplants-in-winter/

Podobné články: