Během zimy udělá radost pěstování rostlinek a bylin v interiéru

S příchodem zimy se mnoho zahradníků obrací k vnitřnímu zahradničení, kde mají možnost udržovat zelenou oázu i v chladnějších měsících. Pěstování bylinek a pokojových rostlin v interiéru přináší radost z přírody i v zimních měsících, a to s minimálním úsilím. Poradíme vám, co můžete doma pěstovat i během zimních měsíců. Uděláte si tím radost a provoníte svůj domov.

Co můžete pěstovat doma?

V zimě nesvítí tolik slunce, a proto podle toho musíte vybírat rostliny. Ideální jsou ty, kterým nevadí nižší teploty a trochu méně slunce. Bylinky jako rozmarýn, tymián a mátu lze pěstovat na slunném okně, zatímco do stínu jsou ideální sanseviérie nebo paznehtník. Důležité je vybrat rostliny, které odpovídají podmínkám u vás doma.

Doporučený článek:  Léto přeje sběru léčivých bylin, které budou pečovat o zdraví po celý rok

Jak o rostliny pečovat?

Každá rostlina vyžaduje specifickou péči. Na to myslete, až je budete vybírat. Umělé osvětlení, zejména spektrální světla vhodná pro fotosyntézu, může nahradit slunce. Udržujte optimální vlhkost vzduchu, pravidelně zalévejte, ale vyhněte se přelévání rostlin. Hnojení přizpůsobte potřebám jednotlivých rostlin. V zimě nebudete potřebovat hnojiva příliš často.

Zdroj obrázku: Freepik

Zimní bylinky pro dokonalé jídlo po celý rok

Pěstování bylinek vám může ušetřit úsilí i peníze. Bazalka, šalvěj, petržel a koriandr jsou oblíbené bylinky, které můžete mít po ruce i v chladných dnech. Snadno si je totiž vypěstujete na parapetu. Vytvořte si malou zahrádku na svých oknech nebo na světlých místech, kam jde hodně denního světla. Hodně záleží na tom, jaký druh byliny nebo rostlin si zvolíte.

Doporučený článek:  Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek. Ty nejlepší druhy nejsou vůbec náročné

Zahradničit nemusíte jen v létě

Vnitřní zahradničení v zimě není jen o pěstování rostlin, ale také o posílení spojení s přírodou a odpočinku. Péče a sledování rostlin je velmi relaxující činnost. Navíc se můžete o péči podělit i s dětmi. Navíc i během zimy ušetříte za bylinky a oživíte svou kuchyni. Pořiďte si květináče i rostliny a zkuste své štěstí s domácí zahrádkou na parapetu.

Zdroj: https://www.21oak.com/home-maintenance/houseplants-for-winter-weather/

Podobné články:

Se správnou péčí vydrží vánoční hvězda déle svěžíSe správnou péčí vydrží vánoční hvězda déle svěží

Květina vánoční hvězda, známá také jako “poinzétie“, je jednou z nejoblíbenějších květin zdobících domy během vánočního období. Její krásná červená, růžová nebo bílá zbarvení květů přináší do interiéru vánoční atmosféru

Přelévání škodí stejně jako přeschnutí. Kořeny trpí a vyžadují rychlou pomocPřelévání škodí stejně jako přeschnutí. Kořeny trpí a vyžadují rychlou pomoc

Rostlinám škodí, když na ně zapomínáme se zálivkou, ovšem přelévání jim také vůbec nesvědčí. Přebytečná voda je nebezpečná obzvláště pro rostliny, které pěstujeme v uzavřených vnějších miskách. Tekutina, která se drží