Chřadnoucí pokojové rostliny zachrání krabička zápalek. Balíček sirek se vyplatí mít neustále v zásobě

Zapalovač má jistě doma každý, ale o zápalkách se to již říci nedá, protože krabičky se sirkami mají doma spíše jen ti, kdo topí v krbu nebo v kamnech. Málokdo tuší, že zápalky neslouží jen ke svému účelu, to znamená k rozdělávání ohně u plynového sporáku, u grilu nebo v krbových kamnech, ale hodí se rovněž při pěstování hrnkových květin. Hlavičky sirek totiž obsahují cenné látky, které jsou odpovědí na otázku, proč je zapichovat do květníků k pokojovým rostlinám.

Jen zálivka nestačí

Ruku na srdce, jak se staráte o své pokojové rostliny? Občas je zalijete a to je vše? Pokojové rostliny slouží pro zpříjemnění interiéru, jsou častým designovým prvkem, a neméně důležité je, že slouží jako čističky vzduchu v místnosti a generují tolik potřebný kyslík. Květníkové rostliny potřebují určitou péči, aby mohly bujně růst, zářit sytými barvami a zdobit stonky barevnými květy. Na to obyčejná zálivka jednou za čas nestačí. Rovněž pokojovky, obdobně jako zahradní rostliny, potřebují pravidelně doplňovat živiny a minerály.

Doporučený článek:  Se správnou péčí vydrží vánoční hvězda déle svěží
Zdroj obrázku: Freepik

Chřadnoucí a vybledlé pokojovky

Ve chvíli, kdy se rostlinám nedostává potřebných živin, začnou chřadnout. Prvotním projevem je žloutnutí nebo opadávání listů, vadnutí květů nebo objevení různých druhů skvrn na listech a stoncích. Při dlouhodobém zanedbání péče mohou dokonce rostliny blednout nebo odumřít, neplní pak ani jednu z funkcí, dekorativní ani praktickou. Co v takové chvíli dělat? Možností je zajet do nejbližšího zahradnického centra pro hnojivo nebo výživný postřik, případně použít úplně obyčejné zápalky.

Zapíchané sirky v květníku

Tajná zbraň pěstitelů? Zápalky! Opravdu to není žádný vtip, ale vyplatí se sáhnout po sirkách, které se zapichují hlavičkami směrem dolů do zeminy. Záleží na velikosti květináče, ale použít se jich může několik kusů tak, aby byly vždy asi pět centimetrů od sebe. Následně se rostlina zalije. Po dvou dnech se sirky z hlíny vyndají, účinnost se pozná podle toho, zda zůstala síra a ostatní sloučeniny na hlavičce. V případě, že je dřívko holé, veškeré látky se vstřebaly. Jedná se nejen o síru, ale rovněž o chlorečnan draselný, látky, které dodají rostlinám potřebné látky, k tomu je ochrání před škůdci.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/why-you-should-place-match-sticks-in-your-plants/

Podobné články:

V lese jsou užiteční, na zahradě je ale nikdo nechce. Mravence vyženou oblíbené bylinkyV lese jsou užiteční, na zahradě je ale nikdo nechce. Mravence vyženou oblíbené bylinky

Mravenci jsou bezesporu jedni z nejpracovitějších tvorů, patří mezi užitečný hmyz, který celodenně uklízí les od biologických zbytků a mršin malých živočichů. Jejich práce zaslouží uznání, protože nejen čistí lesní