Skladujte dešťovou vodu bez výskytu řas. Správná a čistá nádoba je základ

Skladování dešťové vody na zahradě vám může ušetřit hodně peněz. Navíc jde o ekologický způsob, jak zalévat svou zahradu. Vodu můžete doma využít na splachování toalety, zalévání pokojových rostlin a další činnosti. Mnohdy se ale v nádobě objeví nežádoucí řasy. Řasy se množí hlavně ve vyšších teplotách, ale můžete se jich efektivně zbavit. Jak na to?

Odřízněte dešťovou vodu od světla

Prvním řešením, které se vám zaručeně osvědčí, je zatemnění nádrže na dešťovou vodu. Tato metoda je zcela nezávadná a extrémně jednoduchá. Navíc skvěle funguje. Řasy potřebují k životu světlo. Jakmile zamezíte jeho přísunu, zbavíte se nepříjemného problému. Pro tyto účely skvěle fungují také nádrže z černého plastu, do kterých se příliš světla nedostane.

Doporučený článek:  Proti hrabošům v zahradě funguje skořice, česnek nebo listy ořešáku

Máte-li doma průhlednou nebo bílou nádrž, nemusíte hned kupovat novou. Stačí, když ji doma zatemníte. Zkušení zahradníci doporučují použít jednoduše tmavý nátěr, ale stejně tak můžete použít i stínicí tkaninu, rohože nebo speciální obaly z fólie, která nepropouští světlo. Tímto způsobem můžete získat efektivnější nádrž, aniž byste museli kupovat nový kus.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zlikvidovat zelené povlaky z řas?

Existují i další a velmi jednoduché způsoby, jak se zbavit přebytečných řas v nádrži s dešťovou vodou. Pomůže vám tlaková myčka (tzv. vapka). Odstraníte s ní řasy ze stěn. Nemáte-li doma tento přístroj, můžete použít jednoduše kartáč na tyči. Poslouží vám stejně dobře, ale mechanické čištění bude zajisté trvat o něco déle než s tlakovou myčkou.

Doporučený článek:  Špinavá myčka nádobí nikdy dobře neumyje. Jednoduchý trik ji zbaví nečistot i zápachu

Do vody můžete také přidat přípravky, které řasy zničí. Nejlepší je použití modré skalice (síranu měďnatého) nebo malého množství dezinfekce. Při použití chemie si musíte uvědomit, že vodu použijete na zalévání rostlin, ovoce a zeleniny. Látky, které prostředky obsahují, se pak mohou později dostat do vašich záhonů. Navíc zničí ve vodě cenné minerály, které rostliny potřebují ke správnému růstu.

Zdroj: https://www.flexi-liner.com/2019/03/23/3-tips-keeping-water-tank-free-algae/

Podobné články:

Svěřte svou zahradu rostlinám. Nenápadné květiny ji ochrání před škůdci a nalákají medonosný hmyzSvěřte svou zahradu rostlinám. Nenápadné květiny ji ochrání před škůdci a nalákají medonosný hmyz

Rostliny, které vás zbaví nejen škůdců, ale také ochrání vaši úrodu, najdete v mnoha zahradách. Nejsou tolik vidět, ale jejich funkcí je právě ochrana zahrady. Tyto druhy jsou velmi oblíbené.

Pěstování zamiokulkasu zvládne i začátečník. Stejně snadné je i jeho rozmnoženíPěstování zamiokulkasu zvládne i začátečník. Stejně snadné je i jeho rozmnožení

Tato rostlina patří k nejsnáze pěstovaným rostlinám. Velkou výhodou zamiokulkasu je, že sám nám dává signály, kde děláme chyby při jeho péči. To je jedním z důvodů, proč jeho pěstování