Skladujte dešťovou vodu bez výskytu řas. Správná a čistá nádoba je základ

Skladování dešťové vody na zahradě vám může ušetřit hodně peněz. Navíc jde o ekologický způsob, jak zalévat svou zahradu. Vodu můžete doma využít na splachování toalety, zalévání pokojových rostlin a další činnosti. Mnohdy se ale v nádobě objeví nežádoucí řasy. Řasy se množí hlavně ve vyšších teplotách, ale můžete se jich efektivně zbavit. Jak na to?

Odřízněte dešťovou vodu od světla

Prvním řešením, které se vám zaručeně osvědčí, je zatemnění nádrže na dešťovou vodu. Tato metoda je zcela nezávadná a extrémně jednoduchá. Navíc skvěle funguje. Řasy potřebují k životu světlo. Jakmile zamezíte jeho přísunu, zbavíte se nepříjemného problému. Pro tyto účely skvěle fungují také nádrže z černého plastu, do kterých se příliš světla nedostane.

Doporučený článek:  Tinktura z černého rybízu je ideálním doplňkem do zimních dnů

Máte-li doma průhlednou nebo bílou nádrž, nemusíte hned kupovat novou. Stačí, když ji doma zatemníte. Zkušení zahradníci doporučují použít jednoduše tmavý nátěr, ale stejně tak můžete použít i stínicí tkaninu, rohože nebo speciální obaly z fólie, která nepropouští světlo. Tímto způsobem můžete získat efektivnější nádrž, aniž byste museli kupovat nový kus.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zlikvidovat zelené povlaky z řas?

Existují i další a velmi jednoduché způsoby, jak se zbavit přebytečných řas v nádrži s dešťovou vodou. Pomůže vám tlaková myčka (tzv. vapka). Odstraníte s ní řasy ze stěn. Nemáte-li doma tento přístroj, můžete použít jednoduše kartáč na tyči. Poslouží vám stejně dobře, ale mechanické čištění bude zajisté trvat o něco déle než s tlakovou myčkou.

Doporučený článek:  Nechat plevel na podzim ladem se vymstí. Čisté záhony budou připravené na další sezónu

Do vody můžete také přidat přípravky, které řasy zničí. Nejlepší je použití modré skalice (síranu měďnatého) nebo malého množství dezinfekce. Při použití chemie si musíte uvědomit, že vodu použijete na zalévání rostlin, ovoce a zeleniny. Látky, které prostředky obsahují, se pak mohou později dostat do vašich záhonů. Navíc zničí ve vodě cenné minerály, které rostliny potřebují ke správnému růstu.

Zdroj: https://www.flexi-liner.com/2019/03/23/3-tips-keeping-water-tank-free-algae/

Podobné články:

Sýr mnoho lidí zbytečně vyhazuje. Správné skladování prodlouží jeho čerstvostSýr mnoho lidí zbytečně vyhazuje. Správné skladování prodlouží jeho čerstvost

Sýr je jedním z nejoblíbenějších doplňků sendvičů, těstovin a různých druhů jídel. Bohužel pokud jej v chladničce uchováváme nevhodným způsobem, rychle vyschne, ztratí své chuťové vlastnosti a brzy podléhá zkáze.

Nenechte svou úrodu napospas nenasytným škůdcům. Proti všem existuje jednoduché, ale účinné řešeníNenechte svou úrodu napospas nenasytným škůdcům. Proti všem existuje jednoduché, ale účinné řešení

Škůdci všeho druhu jsou na zahradě obrovskou pohromou. Mohou ji zničit během pár dnů, když přesně nevíte, jak proti nim bojovat. Záhony vyžadují hodně peněz, času i práce. Není se