Doma vypěstovaná aloe vera bude stále po ruce. Na péči není náročná

Aloe vera patří mezi nejzdravější rostliny, které si můžete vypěstovat u sebe doma. Je velmi známá svými léčivými vlastnostmi a použít ji můžete hlavně při péči o svou pokožku, ale i při jiných příležitostech. Jakmile si ji vypěstujete doma, budete ji mít k dispozici kdykoli jen budete chtít a potřebovat. Poradíme vám, co je při pěstování této rostliny nejdůležitější.

Správný květináč a půda

Aloe vera potřebuje dobře propustný substrát, protože trpí na hnilobu kořenů. Jakmile bude půda příliš mokrá, příliš dlouho vám růst nebude. Květináč musí být také dost velký, aby neomezoval růst kořenů. U substrátu se dívejte na písčitou a dobře propustnou půdu. Písek s perlitem nebo substrát určený pro sukulenty bude pro tento druh rostliny naprosto ideální.

Doporučený článek:  Nadměrnou vlhkost v bytě pomohou snížit pokojové rostliny

Vhodné místo a zalévání

Každá rostlina potřebuje dostatek světla. Postavte ji na světlé místo. Okenní parapet bude aloe vera vyhovovat nejvíce. Zalévání je klíčem ke zdraví každé rostliny. Aloe vera nemusíte zalévat příliš často. Vždy zkontrolujte prstem, jestli je půda vlhká a podle toho ji zalijte. Jakmile bude suchá, musíte přidat vodu. Dávejte si velký pozor na to, abyste to se zálivkou nepřehnali.

Zdroj obrázku: Freepik

Teplota a hnojivo

Tento druh rostliny vyžaduje teplotu mezi 21 až 26 stupňů. Vysoké teploty jí nevadí, ale nízké teploty budou velký problém. Proto si během zimy dávejte pozor, abyste měli doma více než 20 stupňů. Hnojivo nepotřebuje příliš často, ale jednou za pár měsíců byste na něj neměli zapomenout. Stačí vám hnojivo na sukulenty nebo kaktusy.

Doporučený článek:  Rostliny domov zútulní a pročistí vzduch v interiéru

Množení rostliny a péče o listy

Pomocí semen nebo odnoží můžete aloe vera docela snadno vypěstovat a vytvořit si nové rostlinky. Stačí, když odnože oddělíte od mateřské rostliny a zasaďte rostlinku do nového květináče s vhodným substrátem. Myslete na to, že listy nedorůstají. Jakmile nějaký z nich odtrhnete, na jeho místě začne růst nový list. Jestli chcete list kvůli léčebným účelům, odstraňte jen malý kousek listu.

Zdroj: https://www.southernliving.com/aloe-vera-plant-7487448

Podobné články:

Dokonalá ozdoba balkonu i terasy: surfinie si získají obdiv každého, stačí jediný pohledDokonalá ozdoba balkonu i terasy: surfinie si získají obdiv každého, stačí jediný pohled

Sestřenice petúnií, surfinie, jsou v poslední době velmi oblíbenými pokojovými rostlinami, ale daří se jim také na balkonech, na terasách nebo v zimních zahradách. Záplava barevných květů je příjemná dekorace,