Péče o pokojové rostliny je v zimě jiná. Potřebují ideální teplotu, dostatek světla a ochranu

Pokojovým rostlinám se většinou přes zimu příliš nedaří. Dokonce i zkušení pěstitelé vám řeknou, že v zimě většinou alespoň o jednu rostlinu přijdou. Musíte totiž změnit způsob péče. Jedině tak můžete své pokojové rostliny ochránit před negativními výkyvy teplot a další rizika, které představují zimní měsíce.

Osvětlení

Zimní měsíce s sebou nesou kratší denní světlo, což může ovlivnit domácí rostliny. Postavte rostliny na světlá místa poblíž oken, kde mohou absorbovat co nejvíce slunečního světla. V případě nedostatku přirozeného světla lze použít umělé rostlinné světlo (žluté barvy), které dodá rostlinám potřebné světlo pro fotosyntézu.

Doporučený článek:  Pivoňka okouzlí krásou i omamnou vůní. Málokdo však zná její jedinečné účinky na lidské zdraví

Pravidelné zalévání

Zimní vzduch bývá suchý, což může ovlivnit domácí rostliny. Pravidelně zalévejte rostliny, ale s ohledem na jejich individuální potřeby. Pamatujte, že některé rostliny mohou potřebovat méně vody v období zimního klidu. Zvýšená vlhkost může být dosažena pomocí rozprašovače nebo umístěním nádob s vodou vedle rostlin. Rozprašování je mnohem lepší možností než samotné zalévání.

Zdroj obrázku: Freepik

Ochrana před chladným počasím

Zajistěte, aby byly rostliny chráněny proti vlivům chladného vzduchu. Ujistěte se, že nejsou umístěny příliš blízko oken nebo dveří, které mohou být průvanem. V případě, že jsou rostliny poblíž radiátorů, dopřejte jim dostatek vzduchu, aby nedošlo k přehřátí nebo vysušení. Významnější rostliny lze přemístit na místa s konstantní teplotou.

Doporučený článek:  Na konci podzimu můžeme vysadit některé druhy zeleniny a okrasných rostlin

Kontrola zdraví

V zimních měsících mají rostliny tendenci být náchylnější ke škůdcům, zejména v suchém prostředí. Může se zdát, že to bude naopak, ale pokojovky jsou v tomto období náchylnější. Pravidelně kontrolujte listy a stonky na příznaky škůdců nebo plísní. Odstraňte poškozené listy a udržujte rostliny v čistotě. Všechny tyto kroky zajistí, že budou rostliny nejen krásné, ale také naprosto zdravé. A na jaře budou znovu silnější.

Zdroj: https://www.thesill.com/blog/seasonal-care-winter

Podobné články:

Učení feng-šuej inspiruje i rostlinami. Některé vnesou do domova blahobyt a štěstíUčení feng-šuej inspiruje i rostlinami. Některé vnesou do domova blahobyt a štěstí

Kupujete do domácnosti rostliny pouze jako dekoraci? To je ovšem škoda. Věděli jste, že existují rostliny, které podle filozofie feng-šuej dokážou přilákat do našeho domova prosperitu, bohatství a štěstí?

Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkemMšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin.

Vřes může těšit svými květy i několik sezón. Splnit jeho požadavky přitom není těžkéVřes může těšit svými květy i několik sezón. Splnit jeho požadavky přitom není těžké

Stalo se hezkou tradicí si na podzim pořizovat vřes do truhlíku, na hřbitov nebo na zahradu. Většina lidí ho po odkvětu vyhazuje, protože jim rostlina jednoduše zaschne. Pokud mu ale