Strom štěstí podpoří v růstu voda obohacená o citronovou šťávu

Okrasné rostliny s charakteristickými plnými kulatými listy se nazývají tlustice neboli strom štěstí. Jak připravit správnou zálivku, která dodá rostlinám dostatek výživy? Stačí použít jednoduchý trik s citronovou šťávou. Jaké látky se díky citronové šťávě dostanou ke kořenům?

Populární strom štěstí

Populární strom štěstí, který zdobí naše okenní parapety, je hustý vejčitý strom z jižní části Afriky. Za přirozených podmínek může rostlina růst až do výšky 2 metrů. Doma není schopen dosáhnout takových rozměrů, ale pokud se o něj správně postaráme, po několika letech může dorůstat až do 3 metrů. Tato rostlina zahrnuje více než 200 druhů, které jsou původem z různých koutů světa – především z východní a jižní části Afriky. Svým vzhledem poněkud připomíná bonsaj. Je to zelený sukulent, který, stejně jako kaktusy, hromadí vodu. Vodu shromažďuje v masitých listech a tlustých stoncích.

Doporučený článek:  Vodní kámen pomůžou vyčistit brambory, ocet nebo citronová šťáva
Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte trochu citronové šťávy do vody

V zimě by tlustice neměly způsobovat velké problémy v péči. Dokonale snáší suchý vzduch, takže žádný radiátor není problém. Je důležité, aby nebyla vystavena mrazivému vzduchu při větrání bytu. Vyzkoušejte jednoduchý trik, který stojí za to použít pro to, aby tato rostlina i v zimě tvořila nové listy. Vše, co potřebujete, je voda a trocha citronové šťávy. Taková směs bude působit na strom štěstí jako elixír. Stačí přidat trochu citronové šťávy do vody. S takovou směsí zalévejte nejen strom štěstí, ale také ostatní pokojové rostliny asi jednou za měsíc. Citronová šťáva oživí rostliny a dodá jim přes zimní období dostatek vitamínů a energie.

Doporučený článek:  Vypořádejte se s listím na zahradě rychle a efektivně

Péče o strom štěstí

Strom štěstí má rád mírně hlinitý nebo písčitý substrát. Zakrytí půdy další vrstvou malých oblázků sníží odpařování vody a dodá rostlině krásný vzhled. Stojí za to jej umístit na dobře osvětlené místo. Strom štěstí se odvděčí krásným vzhledem. Rostlina se obarví a na okrajích se objeví červené pruhy. Na druhé straně ve stínu bude bledá.

Ačkoli dobře osvětlené místo je vhodné pro krásnou zelenou barvu, v létě a během teplého počasí mohou listy na slunci zčervenat a zvrásnit.

Zdroj: https://www.thespruce.com/crasslua-1402868

Podobné články: