Jaro je tu a s ním přichází nejvyšší čas připravit balkon na novou sezonu

Všichni majitelé balkonů mají velké štěstí, že mají tento prostor k dispozici. Mohou si ráno vypít kávu na čerstvém vzduchu, aniž by museli opustit svůj byt. Po zimě se musíte ujistit, že je vše v pořádku a připravit si balkon na další sezónu. Bude to chtít trochu práce, ale snadno to zvládnete během jediného dne nebo jediného víkendu. A celé jaro i léto si můžete užívat svého balkonu.

Důkladný úklid

V první řadě se musíte postarat o velký úklid. Odstraňte nečistoty, prach, listí a další špínu. Nezapomínejte ani na zábradlí, které potřebuje po dlouhé zimě také uklidit. Zkontrolujte, jestli je podlaha i zábradlí v pořádku. Jakmile bude prostor čistý, můžete se pustit do stylizování prostoru.

Doporučený článek:  Zahradničení je životní styl, který sbližuje a působí pozitivně na člověka

Údržba nábytku

Zkontrolujte nábytek, který byl přes zimu venku, nebo si ho přineste ze sklepa. Otřete ho, případně natřete a umístěte na svůj balkon. Balkon bude ihned vypadat nádherně a příjemně, když tam budete mít svá oblíbená křesílka. A nezapomeňte také na malý stolek, abyste měli místo na odložení kávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava rostlin

Květiny nebo bylinky na balkonu nesmí chybět. Začátek jara je ideální k tomu, abyste si připravili květináče a naplánovali, co budete pěstovat. Jedině s rostlinami bude prostor velmi útulný a příjemný. Myslete jen na to, v jakém období rostliny kvetou, abyste si je podle toho správně vybrali.

Doporučený článek:  Na podzim dostává imunita zabrat. V kondici ji udrží dary přírody, které si snadno nasbíráme

Dekorace na balkon

Osvětlení, svíčky, polštáře, koberečky nebo jiné doplňky vám nesmí chybět. Přizpůsobit je můžete sezóně nebo svátkům (např. Velikonocům). V každém případě se podívejte, jestli máte vše, co tam chcete mít a v případě potřeby si nakupte nové dekorace.
Ochrana před špatným počasím

Máte-li zkušenosti se silným větrem nebo velmi ostrým sluncem na balkoně, zamyslete se nad ochranou před nepříznivými podmínkami. Může se jednat o paraván, rolety nebo jiné prvky. Jedině tak se vám bude vždy na balkonu sedět pohodlně a užijete si čerstvého vzduchu za každého počasí.

Zdroj: https://declute.com/spring-is-coming-how-do-i-prepare-my-outdoor-space/

Podobné články: