Petúnie potřebují dostatek světla a zálivky. Poté dokonale ozdobí každý balkon

V Čechách je oblíbených mnoho kvetoucích rostlin. Petúnie rozhodně patří mezi ně. Populární nejsou jen kvůli svému krásnému vzhledu, ale také kvůli své odolnosti. Nevadí jim sucho ani deště. Jestli bojujete ve svém domově s velkými změnami počasí a potřebujete velmi odolné květiny, které budou vypadat na zahradě krásně, petúnie vás svou odolností rozhodně potěší. Jak je pěstovat?

Vyberte jim skvělé místo

Petúnie potřebují hodně světla, aby mohly správně růst. Můžete je klidně dát na místo, kde dost prší nebo tam svítí více slunce. Květům se bude dařit jedině v případě, že jim poskytnete dostatečné množství světla. Stín pro ně není ideální, a proto pro ně musíte najít nejlepší místo.

Doporučený článek:  Vejce jsou zdravá, neméně cenné jsou i skořápky. Rostliny díky nim získají všechny důležité látky

Správná zálivka

Během letních měsíců musíte dbát na pravidelné zalévání. Jestli zapomenete, nějakou dobu se jim pravděpodobně nic nestane. Pro ideální růst je nejlepší mírně vlhká půda, ale tato rostlina je vážně odolná. Proto se o ní nemusíte obávat tolik jako o jiné druhy rostlin na vaší zahradě.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení je důležité

Tekuté hnojivo je pro petúnie ideální. Vždy používejte hnojivo určeně pro kvetoucí rostliny. Jestli podpořit růst i kvetení těchto rostlin, budete potřebovat hnojivo. Vždy dodržujte doporučené množství a dávejte si pozor na dny, kdy ho aplikujete. Jestli to bude během deštivých dnů, příliš vám nepomůže.

Doporučený článek:  Prořezání orchidej oživí a dá jí sílu znovu rozkvést

Jakou půdu připravit pro petúnie?

Pro tento typ rostlin potřebujete propustnou půdu, která je bohatá na živiny. Nebojte se do substrátu přidat kompost nebo organické hnojivo. Struktura půdy bude mnohem lepší, když do ní přidáte organické hnojivo. A navíc si užijete mnohem bohatší květenství během hlavní sezóny.

Dávejte si pozor na škůdce

Petúnie jsou poměrně náchylné na výskyt škůdců. Mšice nebo plísně jsou největším rizikem, které musíte sledovat. Pravidelná kontrola rostlin je klíčová k tomu, aby přežily. Jakmile uvidíte první příznaky, použijte efektivní postřik a pokračujte ve sledování svých rostlin.

Zdroj: https://www.gardenia.net/guide/petunia-plant-care-and-growing-guide

Podobné články:

Správná zálivka je alfou a omegou nádherných muškátů. Pomůže k ní jednoduchý trikSprávná zálivka je alfou a omegou nádherných muškátů. Pomůže k ní jednoduchý trik

Muškáty jsou krásné letničky, které na zahradě působí jako malé královny. Jejich vzhled, zdraví a květenství hodně ovlivňuje to, jak je zaléváme. Tato rostlina je původem z jižní části Afriky,