Avokádový olej patří k nejcennějším vůbec. Doplní vzácný vitamin E a postará se o dokonalou pleť

Avokádo je nejen chutné a výživné, ale také velmi zdravé. Obsahuje mimo jiné vitamíny A, C, E, K a H a vitamíny ze skupiny B. Cenná je ale nejen dužina – pokladnicí vitamínů a dobrých mastných kyselin je pecka, ze které se lisuje velmi zdravý olej. Kdo by měl avokádový olej zařadit do svého každodenního jídelníčku?

Obsahuje spoustu vitamínů

Olej z avokádových pecek je produktem, který nemusíte používat jen v kuchyni. Jde o skutečnou vitamínovou bombu, která podpoří léčbu lupénky, ekzémů nebo kloubních problémů. Na trhu najdeme olej nerafinovaný (tmavší) a rafinovaný (světlejší). První se hodí do salátů, sendvičů a polévek, ale neměl by se zahřívat. Pro smažení volte rafinovanou variantu.

Doporučený článek:  Zázvor dodá podzimnímu menu tu správnou chuť. Pro některé ale znamená nepříjemné problémy

Olej z avokáda je považován za jeden z nejzdravějších olejů na světě. V jeho složení nechybí vitamíny A, C a vitamíny skupiny B, kyselina listová a lutein, který má příznivý účinek na zrak. Není pochyb o tom, že tento olej je také vynikajícím zdrojem vitamínu E. Předpokládá se, že jedna polévková lžíce pokryje asi 40 % denní potřeby tohoto vitamínu.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčí kožní problémy

Avokádový olej by se měl nacházet nejen v kuchyni, ale i v domácí lékárničce. Lze ho používat na srdeční problémy, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, nemocné dásně a problémy se zrakem. Doporučuje se také v případě artritidy. V tomto směru je zajímavé, že například ve Francii má olej status léku, který se aplikuje na kožní problémy.

Doporučený článek:  Vánoční vůni doma vytvoříme díky oblíbenému ovoci

Avokádový olej se používá v kosmetickém průmyslu. Dá se používat samostatně ve formě domácího tonika nebo jako doplněk k pleťové masce. Dokonale hydratuje a tonizuje pokožku. Urychluje hojení ran a minimalizuje vznik strií a jizev. Olej se doporučuje při léčbě kožních problémů. Některé studie naznačují, že urychluje léčbu ekzému a lupénky. Dalším využitím oleje je péče o vlasy. Pravidelně používaný avokádový olej pomáhá zbavit se lupů, hydratuje vlasy a minimalizuje vypadávání vlasů.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/avocado-oil-good-for-you

Podobné články:

6 důvodů, proč patří rajčata mezi nejoblíbenější zeleninu na světě6 důvodů, proč patří rajčata mezi nejoblíbenější zeleninu na světě

Rajčata (Solanum lycopersicum) jsou nejen oblíbeným doplňkem do mnoha pokrmů, ale také nejvíce konzumovanou zeleninou na světě. Tato šťavnatá, červená a plná vitamínů a minerálů získala své pevné místo na