Avokádový olej patří k nejcennějším vůbec. Doplní vzácný vitamin E a postará se o dokonalou pleť

Avokádo je nejen chutné a výživné, ale také velmi zdravé. Obsahuje mimo jiné vitamíny A, C, E, K a H a vitamíny ze skupiny B. Cenná je ale nejen dužina – pokladnicí vitamínů a dobrých mastných kyselin je pecka, ze které se lisuje velmi zdravý olej. Kdo by měl avokádový olej zařadit do svého každodenního jídelníčku?

Obsahuje spoustu vitamínů

Olej z avokádových pecek je produktem, který nemusíte používat jen v kuchyni. Jde o skutečnou vitamínovou bombu, která podpoří léčbu lupénky, ekzémů nebo kloubních problémů. Na trhu najdeme olej nerafinovaný (tmavší) a rafinovaný (světlejší). První se hodí do salátů, sendvičů a polévek, ale neměl by se zahřívat. Pro smažení volte rafinovanou variantu.

Doporučený článek:  Příjemné léto dokáže zkazit otravný hmyz. Nebezpečná alergická reakce se může objevit kdykoli

Olej z avokáda je považován za jeden z nejzdravějších olejů na světě. V jeho složení nechybí vitamíny A, C a vitamíny skupiny B, kyselina listová a lutein, který má příznivý účinek na zrak. Není pochyb o tom, že tento olej je také vynikajícím zdrojem vitamínu E. Předpokládá se, že jedna polévková lžíce pokryje asi 40 % denní potřeby tohoto vitamínu.

Zdroj obrázku: Freepik

Léčí kožní problémy

Avokádový olej by se měl nacházet nejen v kuchyni, ale i v domácí lékárničce. Lze ho používat na srdeční problémy, vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, nemocné dásně a problémy se zrakem. Doporučuje se také v případě artritidy. V tomto směru je zajímavé, že například ve Francii má olej status léku, který se aplikuje na kožní problémy.

Doporučený článek:  Kočky vypadají chladně a nepřístupně. Přitom se svým páníčkem dokážou vytvořit skutečné pouto

Avokádový olej se používá v kosmetickém průmyslu. Dá se používat samostatně ve formě domácího tonika nebo jako doplněk k pleťové masce. Dokonale hydratuje a tonizuje pokožku. Urychluje hojení ran a minimalizuje vznik strií a jizev. Olej se doporučuje při léčbě kožních problémů. Některé studie naznačují, že urychluje léčbu ekzému a lupénky. Dalším využitím oleje je péče o vlasy. Pravidelně používaný avokádový olej pomáhá zbavit se lupů, hydratuje vlasy a minimalizuje vypadávání vlasů.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/avocado-oil-good-for-you

Podobné články: