Mšice jsou pro každou zahradu pohroma. Jediné dvě ingredience je zlikvidují a zachrání rostliny před zkázou

Mšice jsou škůdci, kteří ohrožují prakticky každou rostlinu na naší zahradě. Tento hmyz se mohutně množí, a tak jeho ničení pokrývá obrovskou plochu. Existuje však způsob, jak se jich zbavit. Kromě chemických přípravků můžete vyzkoušet i přírodní postřik. Potřebujete pouze dvě ingredience, které najdete ve své kuchyni!

Jednoduchým řešením je postřik

Když je na zahradě zahlédneme, měli bychom okamžitě jednat. Díky tomu omezíme jejich rozmnožování, a tím snížíme rozsah poškození. Zjistěte, jak připravit přírodní postřik na mšice ze dvou složek. Recept není těžký.

Doporučený článek:  Dejte vánočnímu stromku druhý život. Na zahradě ještě může roky dělat radost

Přírodní postřik proti mšicím – kdy je potřeba?

Mšice jsou hrozbou pro všechny druhy rostlin. Napadají rostliny v květináčích, zahradní plodiny, keře, a dokonce i stromy. Jak škodí rostlinám? Působí na nich jako upíři – sají jejich šťávy. Poškozováním plodin rozumíme nejen ničení listů, ale také přenos různých druhů chorob. Dalším nebezpečím je rychlé přemnožení škůdců – za jednu sezónu mohou mšice porodit až tucet generací. Jedna generace mšic se skládá z několika desítek jedinců. Když se kolonie mšic na jedné rostlině stane příliš početnou, některým samičkám se vyvinou křídla, která jim umožní založit nové kolonie na dalších rostlinách. Jak tomu předejít? Jeden z níže uvedených postřiků by měl být aplikován co nejdříve.

Doporučený článek:  Všechna jablka jsou zdravá, některé odrůdy jsou ale skutečná vitamínová bomba
Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní postřik na mšice – česnek

Přírodní postřik na mšice lze vyrobit použitím česneku. Na jeho přípravu umelte 250 g mletých hlav česneku a poté je zalijte 10 litry vody. Několika intenzivními pohyby smíchejte ingredience dohromady. Nechte směs 15 minut odležet a poté ji sceďte do velké sklenice. Před použitím nařeďte vodou v samostatné nádobě v poměru 1 : 1 a nalijte do lahvičky s atomizérem.

Přírodní postřik na mšice – cibule

Jedná se o velmi podobný recept, ale časově mnohem náročnější. Na jeho výrobu potřebujeme 200 g cibulových slupek, které je nutné zalít 10 litry vody. Pokrm, ve kterém jsme ingredience spojili, odložíme na 4 dny na bezpečné místo. Po uplynutí této doby je třeba slupky scedit a získaný přípravek aplikovat přímo na kolonie mšic. Postřik je nejlepší provádět odpoledne nebo večer každé 2–3 dny, díky tomu rostliny nespálíme a naše počínání bude mimořádně účinné.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/control-aphids-onion-43022.html

Podobné články: