Fíkus se hodí do každého domova. Na výběr je několik druhů

Fíkus je populární rostlina, která je ceněna pro své dekorativní vlastnosti a bohatost odrůd, mezi nimiž si každý najde ten svůj. Která z jeho odrůd se nejlépe hodí pro vás?

Fíkus benjamin

Tento strom se dokonale hodí pro majitele začátečníky. Dává totiž jasně najevo, že se mu něco nelíbí – shazuje své listy. Ihned tak poznáte, že je potřeba něco změnit dříve, než uschne. Může se jednat například o nedostatek světla, ale také o nedostatek zálivky, nebo naopak příliš velké přemokření. Fíkus také není vhodný pro kuřáky, protože nemá rád cigaretový kouř. Pokud však pro něj najdete vhodnou polohu a pravidelně provádíte odstranění starých listů, odvděčí se vám rychlým růstem a bohatou korunou.

Doporučený článek:  I vaše kapradiny se mohou stát středobodem interiéru. Po šálku mléka získají dokonalý vzhled

Fíkus plazivý

Je to rozený horolezec, jehož výhonky dorůstají až výšky pěti metrů. Je skvělý do kuchyně nebo koupelny. Miluje vlhký vzduch, proto udržujte půdu neustále vlhkou a nezapomínejte také pravidelně pokropit listy. V zimě je vhodné investovat do zvlhčovače na radiátory. Vyhýbejte se také tomu, aby tento fíkus stál na přímém slunci. Na jaře můžete nové výhonky zkrátit, a tím růst zpomalíte. Od března do září je třeba rostlinu pravidelně hnojit a doporučuje se ji jednou ročně přesadit.

Zdroj obrázku: Freepik

Jarní fíkus

Pochází z tropických zemí, kde dosahuje výšky až 30 m. V bytě může dorůst až dva metry. Má rád světlé pokoje a jeho nádherné kožovité listy si nerozumí s prachem, takže je vhodné je pravidelně otírat vlhkým hadříkem.

Doporučený článek:  Túje pěstované v květináčích potřebují zvláštní ochranu před mrazem

Fíkus úzkolistý

Je nejméně náročný ze všech druhů fíkusu. Má rád polostinná místa nebo místa s rozptýleným světlem. Nevyžaduje příliš mnoho vody, takže jej stačí zalévat jednou týdně. Stejně jako většina fíkusů nemá rád změny a není tedy dobré s květináčem hýbat a přemisťovat jej. Roste pomaleji, takže se nemusíte bát, že byste na něj brzy neměli prostor.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/types-of-indoor-ficus-plants-best-trees-for-home/

Podobné články: