Lněné semínko patří k nejcennějším superpotravinám. Zdravý nápoj dvakrát denně dokáže zázraky

Lněné semínko patří mezi potraviny, které vám dodají nejen spoustu živin, ale navíc mohou pomoci také se zdravotními problémy nebo stavem vlasů. Lněné semínko pomalu získává na oblíbenosti, a je tak možné, že v budoucnu se stane oblíbenou přírodní metodou, jak své tělo i pleť dostat do formy. Jak ho můžete využít? Ukážeme vám nějaké tipy.

Lněný nálev můžete využít na mnoho způsobů

Lněné semínko můžete najít jako zlatavé nebo hnědé semínko. Kupuje se především v obchodech se zdravou výživou. Řadí se mezi superpotraviny a můžete ho koupit také v lékárnách. Má spoustu skvělých vlastností, které můžete ocenit. Už v 6. století ho používali lidé, kteří potřebovali dostatek vlákniny. Navíc snižuje riziko vzniku rakoviny. Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro lidské tělo potřebné.

Doporučený článek:  Mátový čaj příjemně zklidní žaludek a uvolní napětí. Při pálení žáhy ale ještě víc přitíží

Jaké minerální látky ve lněném semínku najdete? Jsou to vápník, měď, zinek, hořčík, nebo dokonce fosfor. Vitaminy, které obsahuje, posílí imunitu, jmenovitě C, E nebo B1, najdete v něm také kyselinu listovou. Vyživíte pokožku a také své vlasy. Lněné semínko pak můžete koupit jako mletá semena, nebo dokonce olej. Můžete si ho koupit sami a namlít na mlýnku. Hotové semínko se totiž prodává bez zmíněných omega-3 mastných kyselin, které jsou důležité.

Zdroj obrázku: Pixabay

K čemu se bude lněný nálev hodit?

Lněný nálev budete mít hotový během patnácti minut. Stačí semínko přelít horkou vodou a nechat 15 minut stát. Poté je nápoj připravený k pití (ráno a večer). Působí pozitivně například proti kašli, zmírní bolesti i škrábání. Jak si vyrobit infuzi? Připravte si dvě lžíce lněného semínka, zalijte je 250 ml horké vody a smíchejte nakonec s ovocným sirupem. Lněné semínko pozitivně působí také na naše střeva, která budou správně fungovat.

Doporučený článek:  Zimní zahradu rozveselí hezké dekorace. Výběr máme široký

Díky obsahu vlákniny se vám bude dobře vyprazdňovat a navíc pomáhá také proti hemoroidům nebo žaludečním vředům. Lněné semínko pomůže také při hubnutí. Díky němu se budete cítit delší dobu sytí a nebudete mít chutě na sladké. Stačí popíjet nápoj dvakrát denně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-flaxseeds

Podobné články:

Krmení pomůže ptákům v zahradě přežít zimu, ne vše jim ale můžeme dopřátKrmení pomůže ptákům v zahradě přežít zimu, ne vše jim ale můžeme dopřát

Krmení ptáků je oblíbenou aktivitou pro mnoho lidí, zejména během zimních měsíců, kdy mají ptáci omezený přístup k potravě. Poskytování potravy ptákům je skvělým způsobem, jak jim pomoci přežít studené