Špinavá myčka nádobí nikdy dobře neumyje. Jednoduchý trik ji zbaví nečistot i zápachu

Máte v kuchyni myčku, kterou používáte dnes a denně? Pak byste měli vědět, že je nutné ji také pravidelně čistit, aby svou funkci plnila na sto procent. Každý majitel myčky by měl vědět, jak se o ni starat. Jestliže si chcete pomoci domácími triky a neradi používáte chemické prostředky, máme tu pro vás jeden tip, který vás určitě zaujme.

Z myčky se může linout nepříjemný zápach

Velmi často se stává, že myčku otevřeme a cítíme nepříjemný zápach. Je velmi těžké se ho zbavit, protože je způsobený mastnotou, nečistotami a také zbytky jídla, které ulpívají na nádobí vkládaném do myčky. Jedním z postupů je, že budete nádobí ještě před vložením oplachovat. Jestliže se ale chcete zbavit zápachu nadobro, musíte postupovat ještě jinak.

Doporučený článek:  Nepostradatelný v kuchyni, skvělý pro trávení i pokožku. Poznejte bramborový škrob z jiné stránky

Zkuste kuchyňské triky, které skutečně fungují. Právě zápach z myčky patří mezi nejčastější problémy. Výrobci myček doporučují různé fígle, které mají pomoci, ale nenajdete v nich triky, které známe už několik let, jsou levné a dostupné a navíc skutečně fungují. Někteří se zápachem mohou bojovat skutečně dlouho.

Zdroj obrázku: Freepik

Citronem nejen ke svěží vůni

Citron má skvělé vlastnosti, které využije nejen vaše tělo, ale i myčka nádobí. Poradí si totiž s odolnou špínou a myčku zanechá čistou a voňavou. Má protiplísňové a také antibakteriální vlastnosti a používat ho můžete často. Citron pomůže se zápachem, který se line z myčky nádobí. Stačí ho oloupat, kůru vložit do košíčku na příbory a zařízení zapnout na program, který používáte nejčastěji.

Doporučený článek:  Dva jednoduché recepty na nakládanou cuketu

Citronem se zbavíte nejen nepříjemného zápachu, ale také usazenin, vodního kamene a dalších nečistot, které se do myčky nádobí snadno dostanou. Myčka bude navíc dezinfikovaná a vy ušetříte spoustu peněz za chemické prostředky z obchodů. Citronovou kůru se tedy vyplatí skladovat, už ji nikdy nevyhazujte. Navíc se bude hodit také na praní bílého prádla.

Zdroj: https://www.lifesavvy.com/110372/heres-why-you-should-place-a-lemon-in-the-dishwasher/

Podobné články:

Nenápadný hraboš je skutečnou pohromou zahrady. Existují ale triky, které ho vyženouNenápadný hraboš je skutečnou pohromou zahrady. Existují ale triky, které ho vyženou

Malý a nenápadný tvoreček, leckdo by řekl, že roztomilá myška. Hraboš je sice titěrného vzrůstu, ale dokáže napáchat obrovské škody. V tuzemském zemědělství se jedná o prokazatelně největšího škůdce. Hloubí tunely

Přizvěte k boji proti mšicím ty nejlepší spojence. Dravý hmyz se s nimi vypořádáPřizvěte k boji proti mšicím ty nejlepší spojence. Dravý hmyz se s nimi vypořádá

Škůdci jsou nepřáteli všech zahrádkářů, ale mšice patří mezi ty největší, protože dokážou zlikvidovat během několika málo dní veškerou úrodu. Dlouhé dny těžké práce tak přijdou vniveč, přitom naprosto zbytečně.