V zimě zahřejí, v létě ochladí. Tahle využití třešňových pecek zná málokdo

Třešňové pecky mají spoustu způsobů využití. Nemusíte je už nikdy vyhazovat, naopak je využijte k relaxaci nebo si s nimi pomozte od zdravotních neduhů. Stále více lidí se dnes zajímá o přírodní formy léčby, ale také chtějí využít ze všech potravin to nejlepší. I pecky tak mohou být užitečné. Třešně jsou oblíbeným ovocem hlavně v létě, protože je najdete na každém rohu.

Jak využít třešňové pecky? Mají skvělé vlastnosti

Dnešním trendem je využít ovoce i zeleninu beze zbytku. Třešně nejsou žádnou výjimkou. Přesto málokdo zná skvělé vlastnosti právě třešňových pecek. Dokážou například udržet teplotu, proto je můžete použít nejen k ochlazení, ale také k zahřátí. Navíc je stačí pouze očistit a vysušit a můžete je používat. Už naše babičky našly využití. Stačí je vložit do plátěných sáčků, poté dát do mikrovlnky a užívat si příjemné teplo například při bolestech břicha nebo menstruaci.

Doporučený článek:  Začátek října je ideální pro sběr šípku. Domácí čaj, tinktura či kompot posílí imunitu

Domácí léčba je tou nejvhodnější. Nemá totiž žádné vedlejší účinky. Pecky zahřejte tak, aby vám teplota byla příjemná. Můžete si zakoupit lahev, do které budete pecky vkládat. Mohou pomoci nejen při bolestivé menstruaci, ale tak při zácpě. Navíc vám uleví při bolestech svalů nebo kloubů po namáhavé fyzické činnosti. Trpíte na studené nohy? Třešňové pecky vás zahřejí.

Zdroj obrázku: Freepik

Teplo od třešní ocení také miminka

Rodiče malých dětí určitě tuší, k čemu jim budou třešňové pecky k užitku. Využívají se na bolení bříška malých miminek. Třešňové pecky se prodávají už v hotovém pytlíku, který stačí nahřát a přiložit miminku na bříško. Snadněji se tak vyrovná s kolikou. Navíc v takovém případě nejsou žádné kontraindikace, pecky jsou vhodné opravdu pro každého.

Doporučený článek:  Podzimní prořezání zajistí bohatou úrodu angreštu příští rok

Třešňové pecky v lahvi mohou používat také alergici. Stačí několik minut nahřívat a poté používat podle potřeby. Už nikdy nebudete pecky vyhazovat, protože tím zničíte spoustu dobré energie, kterou si můžete dopřát pro sebe.

Zdroj: https://www.thepurposefulpantry.com/uses-for-cherry-pits-and-stems/

Podobné články:

I když kvůli ní lidé pláčou, vždycky jim pomůže: cibule uleví při nachlazení a pročistí organismusI když kvůli ní lidé pláčou, vždycky jim pomůže: cibule uleví při nachlazení a pročistí organismus

Cibule je jednou ze základních surovin v kuchyni. Známá je jako domácí lék na nachlazení, ale pomoci může mnoha různými způsoby. Sirup z cibule je skvělým lékem na kašel, zatímco