Vysoký cholesterol udrží na uzdě oblíbené nápoje. V létě osvěží a doplní kupu vitaminů

Máte pocit, že je potřeba udělat víc pro vaše tělo? Zjistili jste u lékaře, že máte vyšší hladinu cholesterolu a potřebujete, aby klesla? Nemusíte hned běžet do lékárny, abyste si koupili léky. Pomoci si můžete také surovinami, které určitě najdete doma. Osvěžující nápoje, které nejen hydratují, ale také pomohou k tomu, že se budete cítit lépe, si můžete snadno sami připravit.

Vysoká hladina cholesterolu může ohrozit na životě

Je důležité nechávat si kontrolovat hladinu cholesterolu, protože už jen zvýšená hladina dokáže s tělem pořádně zamávat. Můžete ji ale snížit pomocí domácích prostředků, které buď už najdete doma, nebo si je můžete snadno zakoupit v obchodě. Co je příčinou vysokého cholesterolu? Může jich být několik. Většinou je daný geneticky, ale tělo zatěžuje také nezdravá strava, kouření nebo častá konzumace alkoholu.

Doporučený článek:  Švestek je všude plno. Samotné ke svačince nebo v džemu potěší každou buňku v těle

Jaké nápoje pomohou snížit hladinu cholesterolu? Jedná se především o ty, které obsahují vitamin C. Výzkumy ukazují, že pitím pomerančového džusu můžete snížit hladinu cholesterolu. A navíc pokud bude čerstvě vymačkaný, cholesterol nebude mít šanci. Kromě pomerančů si ale můžete dát i další ovoce.

Zdroj obrázku: Freepik

Dbejte na zdravou stravu a pravidelný pohyb

Kromě pomerančového džusu je velmi zdravý také jablečný, který snižuje hladinu špatného cholesterolu. Obsahuje polyfenoly, které působí na srdce, a to tak bude méně ohrožené například infarktem nebo mrtvicí. Po pití jablečné šťávy se už po několika týdnech ukázalo, že se pacienti stali odolnějšími vůči špatnému cholesterolu.

Doporučený článek:  Granátové jablko předejde nachlazení i problémům se srdcem. Na podzim je pro něj nejlepší doba

Kromě toho je ale nutné dbát na správnou stravu a do svého života zařadit také pravidelný pohyb, který pomáhá udržet v kondici nejen srdce, ale také další orgány. Hladinu cholesterolu si nechte pravidelně kontrolovat, a pokud lékař naměří vyšší hodnoty, můžete je snadno dostat dolů právě těmito metodami.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/what-is-the-best-drink-to-lower-cholesterol

Podobné články:

Úrodu okurek ochrání kvasnicový postřik. Rostliny zároveň vyživí a dodá jim síluÚrodu okurek ochrání kvasnicový postřik. Rostliny zároveň vyživí a dodá jim sílu

Domácí pěstování okurek je velmi oblíbené. Nezáleží na tom, jakou odrůdu máte nejraději. Všechny chutnají skvěle a díky domácímu pěstování si je vychutnáte téměř zadarmo. Zelenina je náchylná k houbovým