Slupky z cibulí nemusí skončit na kompostu. Cenné jsou stejně jako samotná zelenina

Odvar z cibulových slupek může pomoci nejen proti různým nemocem, ale také posílí imunitu. Tyto slupky většinou končí v koši, protože lidé netuší, jak je správně zužitkovat. Proto přinášíme tipy, jak je využít, když nemáte kompost a nechce se vám je vyhazovat. Odvar z cibulových slupek totiž obsahuje spoustu vitaminů a dalších látek, které našemu tělu prospějí.

Jaké mají vlastnosti?

Víte, jaké vlastnosti najdete v cibulových slupkách? Je chyba vyhazovat je do koše, když budete vědět, jak je dále využít. Obsahují totiž hořčík, který pomůže našemu srdci a nervovému systému správně pracovat. Další látkou je draslík, který zase podporuje jiné orgány v jejich činnosti. Díky slupkám z těla dostanete toxiny a budete mít lepší trávení.

Doporučený článek:  V zelené je síla. Se zeleninou v této barvě se nemusíte bát nemocí ani rychlého stárnutí

Cibulovými slupkami můžete snadno bojovat například proti nachlazení. Mají také antibakteriální vlastnosti, které pomohou proti různým druhům nemocí. Slupkami můžete dokonce zabránit infekcím nebo astmatu, které trápí většinu populace. Slupky si můžete snadno naložit a udělat si z nich odvar, který můžete denně popíjet.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si udělat odvar ze slupek?

Jestli nevíte, jak si odvar ze slupek připravit, na internetu najdete spoustu receptů. Je to velmi jednoduchý proces, který zvládnete. Připravte si hrnec o objemu jednoho litru a nalijte do něj vodu. Vložte hrst cibulových slupek, přiveďte vodu k varu a nakonec snižte plamen. Vařte přikryté asi 15 minut a nakonec odvar sceďte.

Doporučený článek:  Oloupat papriku zvládne každý během několika minut. Stačí znát ty správné triky

Můžete si odvar osladit lžičkou medu. Když budete pít jednu sklenici denně tohoto lektvaru, budete se během několika týdnů cítit mnohem lépe. Slupky z cibule mají spoustu skvělých vlastností. Cibulové slupky ale můžete použít také na Velikonoce. Stále ještě se najdou lidé, kteří v nich barví velikonoční vejce. Vytvoří se krásná mozaika, kterou bude každý obdivovat.

Zdroj: https://food.ndtv.com/health/6-onion-peel-tea-benefits-thatll-convince-you-to-save-those-onion-skins-2299316

Podobné články:

Nakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsouNakládané okurky najdeme v každé kuchyni. Málokdo ale tuší, jaký poklad pro lidské tělo vlastně jsou

Nakládané okurky patří mezi velmi oblíbenou zeleninu. Jsou vítaným doplňkem k masům, ale i bramborám. Dokonce i k některým omáčkám a oblíbeným hamburgerům. Jsou nízkokalorické, takže pokud držíte dietu, rozhodně