Šálek kávy dodá spoustu energie, to však není vše. Ochrání před obávanými nemocemi srdce

Káva je oblíbeným nápojem po celém světě. Mnoho z nás si bez ní neumí představit svůj den, nastartovat své ráno. V normálním množství může mít káva skvělé účinky na naše srdce a zdraví celkově, nesmíte to s ní ale přehánět. Několik šálků kávy denně už naopak může znamenat pro naše tělo velkou zátěž, se kterou se nebude umět vyrovnat. Proto je lepší vědět, jaké množství už je přes míru.

Jak káva působí na naše srdce?

Káva může mít pozitivní vliv na naše srdce, její konzumací můžete zabránit rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Je ale potřeba mít na paměti, že ideální je vypít dva nebo tři hrnky kávy denně. V opačném případě byste si mohli naopak ublížit. Pitím kávy si pak můžete zajistit delší život. Pokud se jedná o kvalitní kávu, která je vypěstovaná na velkých plantážích, neuděláte chybu ani tím, že si ji budete dávat pouze černou.

Doporučený článek:  Na podzim dostává imunita zabrat. V kondici ji udrží dary přírody, které si snadno nasbíráme

Mnoho lidí si do kávy přidává mléko, nebo dokonce cukr. Je to velká škoda, protože se kvůli těmto surovinám ničí pravá chuť kávy, pro kterou ji pijeme. Najít přitom můžeme obrovské množství druhů kávy z různých koutů světa. Vědci ale ukazují, že pitím kávy si můžete pomoci od zdravotních neduhů.

Zdroj obrázku: Freepik

Káva by vám měla především chutnat

Mnoho milovníků kávy nechápe, jak někomu nemůže chutnat. Pravdou ale je, že káva má velmi specifickou chuť, která se navíc bude hodně lišit podle toho, z jaké oblasti pochází. Některé druhy kávy jsou dokonce sladší než ty ostatní. Odborníci ale poukazují na to, že je pití kávy součástí zdravého životního stylu a byla by škoda se jí vyhýbat.

Doporučený článek:  Angreštová tinktura potěší netradiční chutí i svými účinky

Studie postupně odhalují, jaký vliv má káva na náš organismus. Ti, kteří kávu nepijí vůbec, mají o několik procent vyšší riziko onemocnění srdce. Naopak lidé, kteří si dají alespoň jeden šálek kávy denně, se těší nejen z pevného zdraví, ale také jejich srdce je zdravé a funguje správně. To souvisí s délkou života, který vám tak káva může jednoduše prodloužit. K tomu se ale musíte také zdravě stravovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/top-evidence-based-health-benefits-of-coffee, https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/drinking-coffee-linked-to-healthier-hearts-and-longer-lives, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5696634/, https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/9-reasons-why-the-right-amount-of-coffee-is-good-for-you, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10262944/

Podobné články:

Zahrada v zimě nemusí být smutná. Zajímavé dekorace venkovní prostor rozveselíZahrada v zimě nemusí být smutná. Zajímavé dekorace venkovní prostor rozveselí

Venkovní zimní dekorace mohou přidat kouzlo a útulnost do vašeho venkovního prostoru během chladných měsíců. Zde je několik inspirací pro venkovní zimní dekorace, včetně světel, soch a věnců: 1. Světelné