Barevné kvítky macešek přivítají jaro mezi prvními. Vysadit je můžete právě teď

Macešky vypadají nádherně na terase, balkoně i na zahradě. Tvoří pestrobarevnou ozdobu celého prostoru a jejich krásné květy vás zaručeně potěší. Navíc kvetou v období, kdy se ostatní rostliny připravují na zimní spánek nebo se teprve probouzí k životu po zimě. Chcete vědět, kdy můžete tyto krásné rostliny zasadit na své zahradě nebo balkoně?

Nadčasová ozdoba každého balkonu a parapetu

Macešky jsou mezi lidmi známé také jako zahradní fialky. Již mnoho let jsou velmi populární, protože jsou nenáročné na pěstování a dokonale ozdobí váš dům. Najít můžete macešky v bílé, žluté, růžové, sytě červené a oranžové. Najdete ale také modré, fialové nebo dvoubarevné odrůdy. Máte proto hodně z čeho vybírat.

Doporučený článek:  Převislé surfinie se rády vystavují slunci. Jejich požadavky splní i začátečník

Kdy můžete macešky vysadit?

Vysazení macešek se doporučuje na jaře nebo na podzim. Na podzim byste měli mít hotové všechny zahradnické práce kolem macešek do poloviny září, abyste se na jaře mohli těšit na krásné květy. Macešky totiž typicky kvetou právě na jaře. Díky tomu dodají záhonům i balkonům barvu, i když nic dalšího zatím kvést nebude. Existují ale také podzimní odrůdy, které kvetou na konci léta a počátkem podzimu.

Zdroj obrázku: Freepik

Požadavky macešek pro krásné květy

Nejdůležitější je při pěstování macešek jejich pozice. Nejlepší je polostín, protože přímé slunce je může spálit a ve stínu nebudou kvést. Velmi důležitá je ale také půda, ve které budete macešky pěstovat. Tyto rostliny potřebují hodně živin, humózní a propustnou půdu. Nesmíte je přelévat, ale také je nesmíte nechat na suchu. Ani v jednom případě se jim nebude dařit.

Doporučený článek:  Túje pěstované v květináčích potřebují zvláštní ochranu před mrazem

Před výsadbou se soustřeďte na substrát. Přidejte do něj vrstvu písku nebo štěrku, aby byl dobře propustný. Díky tomu nebude zadržovat nadměrné množství vody a macešky nebudou nikdy přelité. Je to důležité hlavně v případě, že budete mít macešky v květináči. Před výsadbou odstraňte veškerý plevel, přidejte kompost a zasaďte macešky v rozestupech 15–20 centimetrů od sebe.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/flowers/pansy/pansy-planting-time-outdoors.htm

Podobné články:

Řezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déleŘezané květiny vypadají nádherně a pomocí několika triků si je užijete mnohem déle

Kytice jsou oblíbeným dárkem, protože ve váze vypadají barevné květy velice dobře. Ne každý totiž pěstuje zahradní rostliny nebo ovoce či zeleninu a raději si domov ozdobí právě řezanými květinami.