Dýňový olej dodá studeným pokrmům lahodnou oříškovou chuť, jeho skladování má však své podmínky

Přemýšleli jste někdy o tom, jaké je využití dýňového oleje v domácnosti? Že existuje celá řada olejů, ví snad opravdu každý. Nejběžnější je ten slunečnicový, olivový a řepkový. Jistě také víte, že se olejů na prodejních pultech nachází opravdu velké množství. Vedle těch základních můžete zakoupit třeba kmínový, lněný, jojobový, ale také dýňový. Pokud jej máte doma nebo jste někdy přemýšleli, k čemu se dá využít právě ten dýňový, můžeme vám prozradit, že jeho využití je opravdu specifické. K čemu přesně se hodí, se dočtete právě v tomto článku.

Doporučený článek:  Kouření škodí zdraví. Lepší je tabák vysypat na zahradu, rostliny zachrání před zkázou

Využití dýňového oleje

Jak již bylo zmíněno výše, právě dýňový olej má v kuchyni velmi specifické využití. Jeho chuť je po dýňových semínkách jemná, lehce ořechová. Pokud k oleji přičichnete, právě ořechy budou to, co ucítíte jako první. Velmi důležitou informací je, že se dýňový olej využívá pouze pro účely studené kuchyně, možná o něco překvapivější pak pro vás bude to, že se dýňový olej využívá jak pro přípravu slaných, tak i sladkých pokrmů. Dýňový olej tedy můžete přilít do hotových polévek, kterým dodá tu správnou chuť, salátů, dezertů i sýrů. Ve studené kuchyni má opravdu četné možnosti využití.

Doporučený článek:  Díky jediné zelenině se mravenci k domu už ani nepřiblíží. Jednoduchost této metody fascinuje
Zdroj obrázku: Freepik

Skladování dýňového oleje

Dýňový olej obsahuje mnoho cenných látek, díky kterým je nutné jej skladovat v lednici. Ideálně ve skleněné a dobře uzavřené nádobě. Jedině tak dokážete uchovat jeho chuť, vůni, omega-3 a 6 mastné kyseliny i všechny vitaminy, které olej obsahuje. Pokud budete olej skladovat přesně podle těchto podmínek, může být skladován opravdu poměrně dlouho. Dobře uskladněný dýňový olej můžete používat klidně až dlouhých 9 měsíců. Pokud tedy takovýto olej kupujete, dejte přednost oleji ve skleněné a znovu uzavíratelné nádobě. Pokud se vám takový olej sehnat nepodaří, alespoň jej do vhodné nádoby přelijte po jeho otevření a pak umístěte do chladničky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/pumpkin-seed-oil

Podobné články:

Ovocné mlsání se někdy vymkne kontrole. I ta nejodolnější skvrna má však své řešeníOvocné mlsání se někdy vymkne kontrole. I ta nejodolnější skvrna má však své řešení

Nejen léto láká na lahodné sezónní ovoce. Bohužel se po jeho konzumaci mohou někdy na oblečení objevit obtížně odstranitelné skvrny, které klasický prací prášek nevypere. Naštěstí můžeme sáhnout po přírodních