Oblíbené jahody si můžeme vychutnat po celý rok. Domácí mražení je snadné

Každý rok netrpělivě čekáme na jahodovou sezónu. Mnozí z nás se snaží využít několika týdnů v roce a vychutnat si sladké plody. Bohužel se z tohoto ovoce nemůžeme těšit příliš dlouho. Když si na podzim a v zimě vzpomeneme na toto ovoce, mnohokrát se nám sbíhají sliny. Nemusíte však zoufat, protože vám poradíme, jak jahody správně zmrazit, abyste si jejich chuť mohli vychutnat i v chladných měsících.

Kdy je nejvhodnější doba na zmrazení

Odpověď je velmi jednoduchá. Jahody je dobré zmrazit ihned po jejich nákupu nebo natrhání. Nezapomeňte však, že ke zmrazení jsou vhodné pouze zcela zralé plody. Důkladně je zkontrolujte, neměly by na nich být žádné kazy. Takže žádné mechanické poškození ani známky počínající hniloby. Při přepravě dbejte na opatrnost, protože jahody jsou velmi křehké ovoce a mohou se snadno poškodit.

Doporučený článek:  Úrodu okurek ochrání kvasnicový postřik. Rostliny zároveň vyživí a dodá jim sílu

Jak bylo uvedeno výše, jahody je nejlepší zmrazit hned po příchodu domů. Čím déle je skladujete, tím je pravděpodobnější, že některé z nich již nebudou dobré. Ovoce nejprve omyjte pod tekoucí studenou vodou. Stonky neodstraňujte. Po odstranění stopek jahody nasají vodu a ztratí pevnou strukturu. Můžete je přenést na sítko nebo papírovou utěrku a nechat je uschnout. Když jsou jahody suché, odstraňte stopky.

Zdroj obrázku: Freepik

Zmrazování krok za krokem

Po očištění jahod si připravte plech vyložený pečicím papírem. Rozložte jahody tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Vložte na dvě hodiny do mrazáku. Snažte se udržovat co nejnižší teplotu. Čím nižší je, tím více živin si ovoce uchová. Po této době budou jahody tvrdé. Vytáhněte je, co nejrychleji přendejte do sáčků na zip a ihned je vložte zpět do mrazničky.

Doporučený článek:  Celá úroda rajčat může přijít vniveč. Před chorobami a škůdci zeleninu ochrání přírodní postřik

Při balení ovoce je dobré na sáček napsat datum. Jahody lze skladovat 12 měsíců. Gurmáni však tvrdí, že nejlépe chutnají během prvních šesti měsíců od zmrazení. Zabalte je tak, abyste si mohli pohodlně vytáhnout část, kterou určitě využijete. Rozmražené jahody v žádném případě znovu nezmrazujte. Jahody rozmrazte tak, že je položíte na spodní polici chladničky a necháte je samovolně rozmrazit.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/how-to-freeze-strawberries

Podobné články:

Šťavnaté ovoce někdy skončí i tam, kde nechceme. Odolné skvrny ale najdou rychlé řešen튝avnaté ovoce někdy skončí i tam, kde nechceme. Odolné skvrny ale najdou rychlé řešení

Horké dny mnoho z nás prokládá čerstvým, šťavnatým ovocem. Kvůli tomu se ale stává, že nám šťáva nebo samotné ovoce přistanou na oblečení, koberci na ubrusu. Vyčistit takové skvrny není