Rostlinám prospějí přírodní hnojiva. Využít můžeme kompost, čaj nebo vejce

Doma si můžete vyrobit nebo si sehnat mnoho typů přírodních hnojiv, která budou pro rostliny lepší než chemie. Navíc za ně nezaplatíte nic nebo téměř nic. Jaro je období, kdy se vám organické hnojivo hodí nejvíce, protože ho potřebujete před sázením nových rostlin nebo pěstováním nových plodin. Přírodní hnojiva budou vždy nejlepší volbou pro vaši zahradu i pokojové rostliny.

Kompost a hnůj

Přírodní kompost je velmi efektivní a můžete si ho vyrobit doma. Stačí, když si ho založíte na zahradě a získáte přírodní hnojivo zadarmo. Zvířecí hnůj (např. kravský, koňský, ovčí nebo slepičí trus) je také skvělým hnojivem pro rostliny. Musíte si jen dávat pozor na dávkování.

Doporučený článek:  Zahradní rybník potřebuje během zimy ochranu a péči

Listí a tráva

Starší listí a suchá tráva jsou skvělým přírodním mulčem. Na zahradu se skvěle hodí nejen jako hnojivo, ale také jako mulč pro udržení vlhkosti v půdě. Tyto materiály vám pomohou i se zlepšením struktury substrátu nebo dodáváním živin do půdy.

Zdroj obrázku: Freepik

Rostlinné čaje

Čaje z kopřiv nebo pampelišek obsahují hodně přínosných živin, které pomohou kořenovému systému rostlin. Dokonce i sáčky z černého čaje můžete použít jako hnojivo pro své rostliny. Čaje z bylin jsou také tekuté hnojivo, protože obsahují obrovské množství živin.

Doporučený článek:  Na mlsné mravence jde jednoduše vyzrát. Díky obyčejnému prášku utečou ze zahrady i z domu

Extrakt z mořských řas nebo kávová sedlina

Na trhu najdete také speciální přírodní hnojivo z mořských řas, které je velmi bohaté na minerály. Jestli chcete podpořit růst svých rostlin, můžete použít i tuto možnost. Anebo k rostlinám jednoduše přidejte sedlinu ze své kávy. Dávejte si jen pozor, jakým rostlinám ji dáváte, protože ji mají rády jen kyselomilné rostliny.

Banány a vajíčka

Hnojivo z banánových slupek je velmi populární a máte ho prakticky zadarmo. Banány obsahují draslík, který stimuluje růst rostlin. Podobně fungují také vaječné skořápky, které obsahují hodně vápníků a mnoho dalších minerálů. Tímto způsobem můžete materiál kompletně zpracovat.

Zdroj: https://lomi.com/blogs/news/homemade-fertilizer-for-plants

Podobné články:

Zářivá zrcadla bez jediné šmouhy může mít doma každý. Stačí použít správné prostředkyZářivá zrcadla bez jediné šmouhy může mít doma každý. Stačí použít správné prostředky

Fleky, šmouhy, nebo přímo pruhy na zrcadle? Skleněné plochy jsou obrazem čisté domácnosti, špinavé zrcadlo je pak k vzteku pro každou hospodyňku, která chce mít domácnost dokonale čistou. Jenže jak

Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkemMšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin.