V zimě skleník využijeme k pěstování, zazimování rostlin nebo relaxaci

Zahradní skleník není pouze letním rájem pro pěstování čerstvé zeleniny. I v zimních měsících může být neocenitelným pomocníkem pro zahrádkáře a milovníky čerstvých plodin. Přinášíme vám několik tipů, jak využít zahradní skleník i v chladnějším období. Hodně lidí si myslí, že v zimě jen stojí na zahradě bez užitku, ale nemusí to být pravda. Záleží pouze na vás.

Pěstování zimní zeleniny

Zahradní skleník vám umožňuje pěstovat zeleninu i v zimě. Zimní odrůdy salátů, špenátu nebo různých druhů zelí mohou v teple skleníku prosperovat i přes mrazivé teploty venku. Tím získáte přístup k čerstvým a zdravým plodinám i v nejchladnějších dnech. Pěstování zimních plodin není nijak těžké a může vám to hodně snížit účty za potraviny během zimy.

Doporučený článek:  Amarant je tradiční plodinou, která si najde místo na každém jídelníčku

Ochrana citlivých rostlin

Skleník slouží jako úkryt pro citlivé rostliny, které by v zimních měsících mohly utrpět. Exotické druhy, citlivé na nízké teploty, nebo mladé sazenice mohou být v teple skleníku chráněny před mrazem a nepříznivými klimatickými podmínkami. Díky tomu zde můžete pěstovat nejen ovoce a zeleninu, ale také exotické druhy kvetoucích rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Zimní relaxace

Zahradní skleník může být také místem k odpočinku a relaxaci i v zimě. Umístěte do něj pohodlné křeslo, deky a několik svíček. Užívejte si chvíle klidu a ticha v teplém prostředí skleníku, ať už sledujete padající sníh nebo listí. Vytvořit si tu můžete také kouzelné místo na čtení. Závisí pouze na vás, jak tento prostor v zimních měsících využijete. Jen se ujistěte, že ho použijete na plno.

Doporučený článek:  Alkohol se podepíše nejen na játrech. O slovo se přihlásí i cukrovka a nadváha

Příprava pro jarní zahradničení

Předjaří je ideálním obdobím na přípravu zahrady pro nadcházející sezónu. Zahradní skleník může sloužit jako místo, kde můžete předpěstovat sazenice květin, bylin nebo zeleniny. Díky optimálním podmínkám skleníku budou sazenice silné a zdravé při přesazení ven. Jestli si chcete svou zeleninu a ovoce vypěstovat ze semínek a potřebujete sazenice, tento prostor pro vás bude ideální.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/winter-greenhouse

Podobné články:

Zázvor obohatí pokrmy o orientální chuť, největší přínos ale pocítíte na svém těleZázvor obohatí pokrmy o orientální chuť, největší přínos ale pocítíte na svém těle

Zázvor se používá jako přísada do mnoha pokrmů. Má také spoustu zdravotních vlastností, což přispívá k jeho rostoucí oblibě. Vyplatí se po něm sáhnout zejména na podzim, protože má protizánětlivé,