Vánoční kaktus ozdobí neojoblíbenější svátky roku svými nádhernými květy, a přitom k spokojenosti nepotřebuje mnoho

Vánoční kaktus je jednou z rostlin, které jsou v zimě v plné kráse, a zároveň jde o jednu z květin, které jsou typické pro vánoční svátky. Dobrou zprávou je, že se velmi snadno pěstuje a díky pár jednoduchým trikům vás může zasypat nádhernými květy. Ve vašem domově se může stát rychle ozdobou, na kterou budete velmi pyšní.

Co byste měli vědět?

Vánoční kaktus je lidový název pro zimní pýr a můžete se setkat i s mnoha jinými jmény. Jedná se o velmi zajímavou rostlinu, která se skládá ze zelených stonků, na jejichž koncích se tvoří nádherná květenství různých barev. Dobré je vědět, že tato rostlina nedorůstá bujné velikosti a jen zřídka přesáhne 30 cm na délku. I přesto je krásná, výrazná a zároveň vypadá velmi netradičně.

Doporučený článek:  Vánoční hvězda vyzdobí domov během adventu. Dopřejte jí nejlepší péči

Jak o tuto úžasnou rostlinu pečovat?

Chcete-li, aby se u vás tato květina vyjímala, musíte jí zajistit optimální podmínky pro růst a květ. V první řadě musíte zvolit správné místo. Může být polostinné i světlé, ale ne vystavené přímému slunci, pod jehož vlivem vánoční kaktus ztrácí svůj krásný vzhled. Květináři tvrdí, že ideální je umístit květinu na parapet na jihovýchodní nebo západní straně. Tak se jí bude dařit nejlépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Myslet musíte na mírnou závlahu, kterou vánoční kaktus potřebuje. Zalévejte ho v menším množství, ale v pravidelných intervalech. Dávejte si pozor, abyste ho nepřelévali, protože velmi rychle hnije. Můžete ho také kropit měkkou stojatou vodou, protože to vánoční kaktusy přímo milují. V době kvetení byste si na to ale měli dávat pozor, protože navlhčení květů vánočního kaktusu může způsobit jejich opadávání.

Doporučený článek:  Trocha mléka rostliny ochrání před chorobami i škůdci. Tahle svačinka zafunguje lépe než speciální přípravky

Kaktus potřebuje odpočinek!

Každá rostlina musí odpočívat. Vánoční kaktus potřebuje dvě období odpočinku. První je na jaře, kdy přestává kvést. Poté byste ho měli přesunout na chladné místo s teplotou kolem 10 stupňů Celsia a nezalévejte ho, dokud neuvidíte charakteristické vrásky. Druhé období klidu je v říjnu a listopadu, kdy byste měli skončit se zálivkou a umístit ho znovu na chladné místo, aby vám v prosinci krásně vykvetl.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/christmas-cactus

Podobné články:

Mšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkemMšice ohrožují i pokojové rostliny. Zachrání je přírodní postřik, který překvapí svým účinkem

Možná jste si mysleli, že mšice ohrožují jen venkovní rostliny, jsou však nebezpečné i pro rostliny, které pěstujeme v interiéru. Nemilosrdně ničí mladé výhonky a sají šťávu z listů rostlin.

Připravte rostliny na dovolenou. Příjemné klima a samozavlažování je udrží spokojené i několik týdnůPřipravte rostliny na dovolenou. Příjemné klima a samozavlažování je udrží spokojené i několik týdnů

Přáli jste si někdy, abyste nemuseli kvůli dovolené otravovat sousedy? Aby nemuseli chodit k vám domů zalévat rostliny ve vaší nepřítomnosti? Nechcete jim přidělávat starosti a práci? Nebo naopak nemáte nikoho,