Vřesy jsou hrdými strážci podzimu. Po šálku dobré kávy porostou jako o závod

Vřes je nádherná rostlina, která vám bude dělat radost hlavně na přelomu léta a podzimu. Snadno ho můžete vypěstovat i na své zahradě, ale musíte mu poskytnout správnou péči a pamatovat na pár základních pravidel při pěstování. Existuje velmi šikovný trik, díky kterému podpoříte růst těchto krásných rostlin a užijete si jejich půvabu ještě více. Co na ně použít?

Důležitá pravidla při pěstování vřesu

Vřesům se daří nejlépe na světlých místech, ale zároveň je nesmíte dát na přímé slunce. Kromě toho potřebují být také chráněné před větrem. Vřes miluje kyselou půdu, a proto byste po výsadbě měli nasypat kolem keřů kompost nebo rašelinu. Díky tomuto postupu se sníží pH země a pro vřes to bude velmi příjemné. Půda, do které budete vřes vysazovat, také musí být neustále vlhká. Vřes nesnese přílišné sucho. V teplém počasí je zalévejte každý den. Nebude jim to vůbec vadit.

Doporučený článek:  Tipy na termíny pro sázení okrasných rostlin, aby se jim dobře dařilo
Zdroj obrázku: Freepik

Při pěstování vřesu si dávejte pozor, abyste ho nepřelili. Rostliny sice musí mít vlhkou půdu, ale nesmíte to přehnat. Zkontrolovat je můžete jednoduše. Strčte prst do půdy. Jakmile bude sotva vlhká, měli byste rostlinu zalít. Vřesy také velmi dobře reagují na měkkou vodu, a proto byste měli zalévat rostliny vodou s nízkou koncentrací uhličitanu vápenatého a dalších iontů. Nejlepší bude filtrovaná voda. Nemusíte ji přitom nutně kupovat. Pořiďte si filtrační konvici a zaručeně ušetříte hodně peněz.

Doporučený článek:  Podzimní sestřih udrží živý plot krásný a připraví keře na nepředvídatelné období zimy

Trik na bohatý růst vřesů

Stejně jako jiné rostliny také vřesy můžete podpořit hnojivem. Nejlepší je pro ně přitom velmi jednoduchý prostředek, který doma obvykle vyhazujeme do koše. Kávová sedlina! Nasypte kávovou sedlinu na zem kolem vřesů a máte hotovo. Můžete ji ale také uvařit ve vroucí vodě. Asi 2 lžíce sedliny zalijte horkou vodou a vařte 30 minut. Potom vřes zalijte touto směsí o pokojové teplotě. Díky tomuto jednoduchému a levnému triku se dočkáte nádherných vřesů na své zahradě.

Zdroj: https://plantlegend.com/blogs/info/how-to-take-care-of-a-heather-plant/

Podobné články:

Některé cibuloviny přežijí v záhoně i třeskuté mrazy. Na jaře znovu rozkvetou v plné síleNěkteré cibuloviny přežijí v záhoně i třeskuté mrazy. Na jaře znovu rozkvetou v plné síle

Pro radost všem zahradníkům existují rostliny, které bez úhony mohou přezimovat v tuzemských podmínkách nehledě na minusové teploty nebo sněhovou pokrývku. Jedná se o cibuloviny, kterým se musí zajistit zakrytí zeminou, je