Trávník hustý jako koberec může mít na zahradě každý

Krásný a dobře upravený trávník je snem každého majitele zahrady. Je to jeho vitrína a přitahuje pozornost všech očí. Proto stojí za to vědět několik zásadních pravidel, protože někdy vyžaduje zvláštní péči. Jednou ze základních činností je zavlažování trávníku, i když tuto činnost také nemusíte provádět správně.

Zalévání trávníku

Pravidelné zavlažování trávníku je nezbytným postupem pro jeho správný růst a atraktivní vzhled. Existují dva základní způsoby zavlažování trávníků. V případě malých zelených ploch můžete trávu lehce zalévat vlastní zahradní hadicí a nemělo by vám to zabrat více než 10–‍15 minut. Při používání této metody se snažte vodu nastříkat co nejrovnoměrněji.

Doporučený článek:  Dobře posekaný trávník lépe odolá zimnímu počasí

V posledních letech jsou mnohem populárnější postřikovače nebo automatické zavlažovací systémy. Doporučuje se je nainstalovat ještě před nasazením trávníku. I zde však musíte být opatrní, abyste každé části zahrady poskytli správné množství vody. Za tímto účelem stojí za to využít rady odborníků, kteří nám řeknou, jak bychom měli správně nastavit činnost postřikovačů nebo zavlažovacích systémů.

Zdroj obrázku: Freepik

Trávník a horké počasí

Během horkých letních dnů musíte myslet na trávník ještě víc než obvykle. Nejčastější chybou nezkušených zahradníků je zalévání trávy během slunečného dne. Voda nahromaděná na stéblech trávy v kombinaci se slunečními paprsky může vést ke spálení trávníku. Velký teplotní rozdíl také vede k rychlému odpařování vody, takže trávník nemá ze zalévání velký užitek.

Doporučený článek:  Doma vypěstovaná aloe vera bude stále po ruce. Na péči není náročná

Nejlepší doba pro zalévání trávníku v horkém počasí je brzy ráno, ideálně mezi šestou a devátou hodinou, kdy jsou teploty stále nízké a to minimalizuje odpařování. Stejně dobře však funguje i večerní zavlažování. Mějte na paměti, že během dnů s vysokými teplotami musíte zalévat větší dávkou vody, aby se voda dostala i do spodních vrstev půdy, kde se nacházejí její kořeny.

Zdroj: https://www.scotts.com/en-us/library/lawn-care-basics/lawn-watering-tips

Podobné články: