Vytvořte si svou vlastní zahrádku sukulentů. Nebojte se zapojit kreativitu a zvolit netradiční kombinace

Jste milovníkem sukulentů a rádi byste si vyrobili vlastní zahradu, na které je budete pěstovat? Nic není nemožné, představíme jednoduchý postup, díky kterému to hravě zvládnete. Nebudete potřebovat žádné produkty, které nejsou snadno dostupné. Vaše zahrada bude vypadat skvěle, protože si ji vyrobíte podle sebe.

Sukulenty jsou rostliny, které nepotřebují mnoho vody

Sukulenty ocení především lidé, kteří doma chtějí pěstovat rostliny, ale bohužel na ně nemají tolik času. Jsou to rostliny, které nepotřebují tolik vody jako ostatní květiny, a proto se hodí i pro začátečníky. Snadno si pak můžete vytvořit také zahradu, ve které je můžete pěstovat na jednom místě a udělat si svou vlastní „džungli“. Bez vody sice vydrží i několik týdnů, budou ale potřebovat slunné místo, protože sukulenty nemají rády stín.

Doporučený článek:  Škůdci si rádi smlsnou na všech rostlinách i pěstované zelenině. Přírodní metody úrodu zachrání
Zdroj obrázku: Pixabay

A co budete potřebovat k výrobě takové menší zahrádky? Především špachtli, poté zahradnické rukavice, sukulenty podle vašeho výběru, zeminu pro rostliny, které patří do květináčů, a také kameny, oblázky a dekorativní písek, ať máte zahrádku pěkně sladěnou. Poté už stačí jen postupovat následovně a užívat si pohled na hotový výsledek.

Sukulenty potřebují světlo, ale nesmí se spálit

Nejdříve dejte na dno květináče oblázky, protože přes ně bude odtékat přebytečná voda a nemůže se tak stát, že bude rostlina příliš vlhká. Poté přidejte zeminu, a protože mají sukulenty krátké kořeny, nepotřebují silnou ani vysokou vrstvu. Rostliny z květináčů pak můžete vyndat a vytvořit si vlastní zahrádku. Rostlinku zasaďte do prohlubně v květináči, kořeny zakryjte zeminou a postupujte stejně s ostatními rostlinkami.

Doporučený článek:  7 kroků pro péči o trávník na podzim: na jaře puknou všichni sousedé závistí

Na povrch zeminy můžete ještě přidat písek nebo oblázky. Sukulenty dejte na slunná místa, musíte si ale dávat pozor, aby se nespálily. Můžete je vysadit také venku, zalévejte je pouze v případě, že je substrát úplně suchý.

Zdroj: https://gardensparkle.com.au/diy-succulent-fairy-garden/

Podobné články:

Jediná přísada dovede karbanátky k dokonalosti. Stačí strouhanku nahradit něčím mnohem lepšímJediná přísada dovede karbanátky k dokonalosti. Stačí strouhanku nahradit něčím mnohem lepším

Tradiční karbanátky patří ke stálicím naší kuchyně. Není divu, jsou totiž levné, jednoduché a rychlé na přípravu a navíc velmi univerzální, co se týče servírování. Obvykle zahrnují kuřecí, vepřové nebo