Čajová sedlina není žádný odpad. Zachutná rostlinám a rozzáří domov i naši pokožku

Většina lidí čajovou sedlinu neskladuje, protože ji považují za odpad, který k ničemu není. My vám ale ukážeme, jak můžete čajovou sedlinu využít, a to nejen pro své rostliny, kterým dodáte kvalitní a levné hnojivo, ale pomůže také při úklidu celé domácnosti. Její využití je opravdu široké, proto je dobré ji skladovat a sušit, abyste ji měli vždycky k dispozici.

K čemu se bude čajová sedlina hodit?

Čajová sedlina je bohatá na spoustu živin. Můžete ji použít právě na hnojení rostlin, díky kterému pak získají potřebné živiny a minerály, a podpoříte je tak nejen v růstu, ale také v jejich kvetení. Hodí se pro ty rostliny, které jsou náchylné k chorobám a jsou oslabené vlivem okolních podmínek. Sedlina obsahuje organické kyseliny, ale také dusík, draslík nebo vápník.

Doporučený článek:  Plísně v půdě se zbavíme zahřátím v troubě

Je vhodné používat bílé a zelené čaje, naopak černý čaj dodá rostlinám živin nejméně. Sedlinu pak můžete použít nejen na pokojové, ale také na zahradní rostliny. Můžete ji přimíchat do samotné zeminy nebo si z ní vyrobit hnojivo, které budete používat jednou za několik týdnů. Sedlinu pak můžete používat také jako kosmetiku, protože se hodí na pleť.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí kosmetika z čajové sedliny

Snadno si můžete vyrobit například pleťovou masku. Hodit se bude na oteklé oči po náročné noci. Stačí uvařit lžíci čaje v polovině sklenice vody a poté nechat vychladnout. Sceďte a přidejte ještě polovinu banánu a přírodní jogurt. Masku naneste na obličej a počkejte několik minut, poté ji můžete opláchnout.

Doporučený článek:  Proti škůdcům v zahradě můžeme bojovat šetrnou a přírodní cestou

Díky čajové sedlině budete mít nejen menší otoky na očích, ale budou také zářivější. Sedlinu pak můžete používat jako čisticí prostředek, a to nejen na nábytek, ale také na okna, která budou lesklá po několik týdnů. Snadno vyčistíte také příbory nebo rezavé předměty, které ztratily lesk. Čajová sedlina je navíc snadno dostupná, pro milovníky čaje nebude problém ji sbírat a využívat.

Zdroj: https://www.birdandblendtea.com/blogs/tea-academy/7-top-tips-for-recycling-your-used-tea-leaves

Podobné články:

Mšice vyžadují okamžitý zásah. Postřik z oblíbené zeleniny všechny škůdce zlikvidujeMšice vyžadují okamžitý zásah. Postřik z oblíbené zeleniny všechny škůdce zlikviduje

V boji s všudypřítomnými a extrémně žravými mšicemi vám může pomoci jeden přírodní lék – cibule. Mšice napadají zahradní květiny i plodiny, nešetří ovocné stromy, vstupují na balkony a terasy a