Koření vylepší každé jídlo, skvělé využití ale najde i mimo kuchyni. Tyto tipy usnadní život

Možná budete překvapeni, ale koření, které se používá v kuchyni, můžete použít i k jiným účelům. Jaké koření se hodí na odstranění rybenek v koupelně nebo k čemu je dobrá vanilka či skořice? Poradíme vám triky, jak koření využít v domácnosti.

Hořčice zamezí nepříjemnému zápachu

Šalvěj pomůže v koupelně. Zamezí totiž tomu, aby se v ní objevovaly rybenky, které milují vlhkost. Můžete si do koupelny vložit misku s tímto kořením nebo si kupte kosmetiku, která bude šalvěj obsahovat. Rybenky nesnáší její vůni, takže se jich brzy zbavíte.

Doporučený článek:  Proti hrabošům v zahradě funguje skořice, česnek nebo listy ořešáku
Zdroj obrázku: Pixabay

Hořčičné semínko pomůže od nepříjemného zápachu v již umyté nádobě nebo lahvi. Nalijte do nádoby vodu, přidejte lžičku semínka, nechte působit několik hodin, nejlépe přes noc. Po zápachu nebude ráno ani stopy. Skořice nebo vanilka pomohou od zápachu ze spáleného jídla. Vložte tyčinky s těmito vůněmi do hrnce nebo misky s vodou a třicet minut vařte.

Díky koření mají jídla tu správnou chuť

Koření je nedílnou součástí každé kuchyně. Díky různorodosti koření si můžete uvařit jakékoliv jídlo. Hlavním kořením jsou sůl a pepř. Mezi další, které využijete v kuchyni, patří mletá paprika, majoránka, nové koření nebo grilovací koření. Existuje také spousta exotických druhů, které v kuchyni mít nemusíte, ale pokud je seženete, rozhodně je využijete.

Doporučený článek:  Jablečný ocet každý den je lékem na řadu neduhů. Je však třeba dodržet několik pravidel
Zdroj obrázku: Freepik

I další koření můžete využít jinde než v kuchyni. Některým kořením vystrašíte zvířata na své zahradě, pomocí jiného se zbavíte mravenců doma. Jeho nejdůležitější funkcí je ale okořenit naše obědy a večeře. Bez koření by jídlo nemělo prakticky žádnou chuť. Je koření, které je sladké, je i takové, které je velmi ostré, ale lidi ho milují. Zkuste jeho využití nejen v kuchyni a uvidíte, že ho využijete nejen při vaření, ale také na úklid nebo odstrašení zatoulaného zvířete na zahradě.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/13-unusual-ways-to-use-what-s-in-your-spice-rack-51292

Podobné články:

Správná zálivka je alfou a omegou nádherných muškátů. Pomůže k ní jednoduchý trikSprávná zálivka je alfou a omegou nádherných muškátů. Pomůže k ní jednoduchý trik

Muškáty jsou krásné letničky, které na zahradě působí jako malé královny. Jejich vzhled, zdraví a květenství hodně ovlivňuje to, jak je zaléváme. Tato rostlina je původem z jižní části Afriky,